0

Stripe Payment Link (Link ile Ödeme Almak)

Stripe link ile ödeme alma

Son güncelleme tarihi : 6 Şubat 2022

Amerika’da LLC şirketinizi kurup şirketiniz için bir EIN aldıktan sonra doğrulanmış bir stripe hesabı açabilirsiniz. Bu sayede web sitenizden kredi kartları ile tüm para birimleriyle global anlamda ödeme alabilirsiniz. LLC şirket kurarak doğrulanmış bir stripe hesabı açabilmek için bu rehberdeki adımları uygulayabilirsiniz. Bu yöntemle yüzlerce girişimci stripe hesaplarını açıp ödemelerini sağlıklı bir şekilde almaya başladı detaylar burada.

Stripe Payment Link

LLC şirketinizi kurup Stripe onayı aldıktan sonra Stripe’ı web sitenize kolaylıkla entegre edebilir, ödemeleri müşterilerinizin kredi kartlarından rahatlıkla toplayabilirsiniz. Buraya kadar olan kısım zaten herkesin uyguladığı bir yöntemdir. Bunun dışında farklı hizmetler veya ürünler satmayı hedeflediğinizde web sitenizdeki sepet sistemine bağlı kalmaksızın Stripe üzerinden ödeme linki oluşturarak, belirlediğiniz tutarda direk olarak müşterilerinize ödeme linki gönderebilirsiniz.

Müşterilerinize gönderdiğiniz ödeme linki üzerinden kredi kartı ile direk tahsilat yapabilirsiniz. Stripe’ın bu özelliğine Stripe Payment Link adı veriliyor.

Stripe Payment Link Ücretli Mi?

Stripe payment link, Stripe tarafından tamamen ücretsiz sunulan bir özelliktir. Kredi kartları ile yaptığınız tahsilatlardan Stripe, standart komisyon oranı uygular. Özetle, link ile ödeme alırken ekstra bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız.

Stripe Payment Link Nasıl Kullanılır?

Stripe payment link kullanımı kolaydır. Stripe panelinize oturum açıp kolaylıkla bir ödeme linki oluşturup linkinizi müşterinizle paylaşabilirsiniz.

Stripe Payment Link oluşturmak için öncelikle Stripe oturumunuzu açın ve https://dashboard.stripe.com/payment-links/create linkine tıklayın.

Ya da sağ üst menüden Create> Payment Link menüsünü tıklayın

stripe payment link stripe link ile odeme alma 2 Stripe Payment Link (Link ile Ödeme Almak)

Ödeme linki oluşturma aracını açtıktan sonra ilk olarak bir ürün oluşturmanız gerekiyor. Bunun için Product kısmından “Add new product” linkini tıklayın.

stripe payment link stripe link ile odeme alma 3 Stripe Payment Link (Link ile Ödeme Almak)

Yeni bir ürün oluşturun. Bu ürün dijital veya fiziksel bir ürün olabilir.

stripe payment link stripe link ile odeme alma 4 Stripe Payment Link (Link ile Ödeme Almak)

Yeni ürün oluştururken ürününüze bir isim, açıklama, fiyat ve isterseniz bir resim ekleyebilirsiniz.

Fiyatı dolar olarak yazıp ödeme tipini belirleyebilirsiniz. Eğer bu ödemeyi tek seferlik tahsil etmek istiyorsanız “One Time” seçeneğini, yenilenen abonelik şeklinde tahsil etmek istiyorsanız “Recurring” seçebilirsiniz.

Recurring seçeneğini işaretlediğinizde alt kısımda bir zaman periyodu açılır ve bu zaman periyodlarından istediğiniz aralığı seçebilirsiniz.

Bunlar;

Günlük, aylık, 3 aylık, 6 aylık, yıllık ve özel seçeneklerinden oluşur.

Örneğin bu ödeme aylık bir abonelikse Monthly seçeneğini seçin. Bu seçeneği seçerseniz müşterinize her ay bir ödeme yenileme hatırlatması gönderilir.

stripe payment link stripe link ile odeme alma 5 Stripe Payment Link (Link ile Ödeme Almak)Bu örnekte tek seferlik $299 bir ödeme linki oluşturacağımız için one time ödeme seçeneğini işaretleyip Add Product butonunu tıklayarak ürünü oluşturuyoruz.

Bu aşamada farklı opsiyonlar belirleyebilirsiniz.

Örneğin ürün veya hizmete adet ekleyebilirsiniz veya ürün adedini müşteri belirlesin (Let customers adjust quantity) seçeneğini seçebilirsiniz.

Veya options altındaki seçeneklerden;

Promosyon kodu ekleyebilir, müşteriden adres ve telefon bilgisi talep edebilir veya belirli bir gün boyunca ücretsiz deneme dahil edebilirsiniz.

Son olarak confirmation tabından isteğe bağlı olarak teşekkürler mesajını istediğiniz dilde özelleştirebilirsiniz. Ör: ödemeniz için teşekkürler veya bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz gibi.

Gerekli opsiyonları seçtikten sonra Next butonunu tıklayın.

stripe payment link stripe link ile odeme alma 6 Stripe Payment Link (Link ile Ödeme Almak)

Son olarak create link butonunu tıklayarak ödeme linkinizi oluşturmayı tamamlayın.

stripe payment link stripe link ile odeme alma 7 Stripe Payment Link (Link ile Ödeme Almak)

Ödeme linkiniz artık hazır. Bu linki müşterinize e-posta veya sms yoluyla göndererek kredi kartı ile ödeme alabilirsiniz.

stripe payment link stripe link ile odeme alma 8 Stripe Payment Link (Link ile Ödeme Almak)Ödeme linkinizi test etmek için linki tarayıcınıza yapıştırabilirsiniz. Uyguladığımız örnek ödeme linki aşağıdaki gibi görünüyor.

stripe payment link stripe link ile odeme alma 9 Stripe Payment Link (Link ile Ödeme Almak)

Bu ödeme linki tarayıcı diline göre çok dilli desteğine sahiptir. Yani müşterinizin tarayıcısı Türkçe dilindeyse kart bilgilerinin girileceği alanlar ve sayfadaki diğer metinler Türkçe dilinde gösterilecektir.

Dikkat ettiyseniz ödeme sayfasında Google Pay ikonu gösteriliyor sebebi ise Stripe ödeme ayarlarından Google Pay etkin olduğu için. Bununla beraber isteğiniz doğrultusunda payment methods ayarlarından Apple Pay, Alipay, Wechhat, Klarna ve diğer bir çok ödeme yöntemini aktif edebilirsiniz.

Bu içerik sizin için faydalı olduysa veya konu hakkında sormak istedikleriniz varsa her zamanki gibi yorum kısmından iletebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Yeni yazılar

Müşteri Yorumları

Startupsole
5.0
Based on 32 reviews
powered by Google
Hüseyin Ergül
Hüseyin Ergül
13:51 29 Apr 22
Startupsole dan LLC şirket kurulumu için destek aldık. Kesinlikle işlerinde oldukça başarılılar ve ne zaman sorumuz... olsa anında cevap verdiler. Kendilerinden bu hizmeti aldığım için oldukça memnunum. Amerika da şirket kuracak arkadaşların düşünmeden kendileriyle çalışmasını öneririm.Devamını Oku
Onur Yavuz
Onur Yavuz
06:39 22 Apr 22
startupsole dan llc sirket kurulumu, banka hesabı acılımı ve stripe icin hizmet aldım. gayet ilgililer ve islerimi... eksiksiz hallettiler. cok hızlı yanıt aldıgım bir hizmet oldu kendilerine teşekkür eder ve sizin icinde öneririm...Devamını Oku
Ozan Kavurmacı
Ozan Kavurmacı
20:27 11 Apr 22
Sürecin her aşamasında ilgili ve bilgilendiriciydiler. Tavsiye ederim
Cem Oktay
Cem Oktay
18:50 31 Mar 22
Çok başarılı ve sonuç odaklı hizmetleri ile en kısa zamanda sonuç aldım. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Tebrik ve... teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.Devamını Oku
Ayhan KARAGÖZ
Ayhan KARAGÖZ
20:37 18 Mar 22
Çok kaliteli, dürüst, yardımsever bir ekip. Teşekkürler
Furkan Danış
Furkan Danış
19:33 17 Mar 22
Şirket kurulumunda herkesin cevabını verebildiği konular haricinde, tüm sorulara hızla yanıt veriyorlar. Her konuda... destek olmak için öncü oluyorlar. İnanılmaz bir ekip, süpersin StartupSole!Devamını Oku
Ferhat Güney
Ferhat Güney
11:35 04 Mar 22
Amerika'daki şirketim için EIN numarası başvurusu yaptım. Süreç o kadar hızlı ilerledi ki aşırı memnun kaldım. Benim... için iyi bir deneyim oldu. StartupSole bu konuda inanılmaz güzel destek sağlıyor.Devamını Oku
FURKAN ÇAKAR
FURKAN ÇAKAR
20:26 04 Dec 21
Startup Sole ekibine ve birlikte çalıştığımız Nazmi Bey'e ilgi ve alakalarından gerçekten çok teşekkür ederim, 7 gün 24... saat sorularıma bıkmadan usanmadan cevap verdiler, aldıkları ücreti kat kat fazlasını hak ediyorlar. Kesinlikle Startup Soleyi tavsiye ederim, pişman olmazsınızDevamını Oku
Orhan Kurtulan
Orhan Kurtulan
18:00 30 Nov 21
Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bilgi ve tecrübelerini aktardıkları web sitelerinde eşsiz bilgiler öğrendim ve... kendileri ile iletişime geçtikten sonra da her türlü desteği verdiler.Devamını Oku
Resul Pakır
Resul Pakır
05:22 04 Nov 21
Çok ilgili bir şirket, tüm çalışanlara ayrı ayrı teşekkür ederim, süreci çok hızlı bitirdiler.
Burak özgün
Burak özgün
18:05 03 Nov 21
USA'da şirket kurma işlemlerine başladığımız ilk günden kuruluş işlemlerinin tamamlandığı son güne kadar gösterdikleri... ilgi ve alakadan dolayı Startupsole ekibine çok teşekkür ederim.24/7 ulaşabileceğiniz, sorduğunuz istisnasız her soruya cevap bulabileceğiniz ve yardımlarına başvurup sonucu gördükten sonra kesinlikle memnun kalacağınız bir ekip Startupsole.Emeğiniz ve özenli çalışmanızdan dolayı tekrar çok teşekkürler ederim.Devamını Oku
Ferhat Ozal
Ferhat Ozal
20:27 01 Nov 21
Şirket kurma işlemlerini çok basitleştiren bir şirket. Amerika'da şirket kurma gibi bir planınız varsa gönül rahatlığı... ile Startupsole ekibiyle çalışabilirsiniz.Devamını Oku
TOLGA DURUKAN
TOLGA DURUKAN
15:51 17 Oct 21
Bu kadar değerli bilgiyi, bu kadar güzel açıklayıp bizlere yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkürü bir borç biliyorum.
Pınar Yükselci
Pınar Yükselci
07:06 12 Oct 21
Startupsole dan aldığım hizmetten çok memnun kaldım. Amerika da şirket kurulumu işlemim sorunsuz ve hızlı şekilde... gerçekleşti. Bu süreçte her zaman ve çok hızlı sorularımı cevapladılar ve yardımcı oldular.TeşekkürlerDevamını Oku
Mertcan Öz
Mertcan Öz
10:42 26 Aug 21
Ellerinden gelen herşeyi yapmaya çalışarak sizi yönlendiren günün her saatinde size destek olan kaliteli ve bilgili... insanlar.. yardımları ve destekleri için birkez daha buradan çok teşekkür ederim.Devamını Oku
Batuhan Şengür
Batuhan Şengür
13:22 20 Aug 21
SoleStartup Ekibine ve Özellikle Muhammet Bey'e desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. SoleStartup yayınladığı... bilgiler ve Muhammet Bey'in desteği sayesinde Şirketimizi çok uygun fiyatlara kurduk ve Amerika'da aktif olarak hizmet veriyoruz. Aylardır Amerika'da şirket kurulumu ve diğer süreçleri araştırıyordum. Taki SoleStartup 'a rastlayıncaya kadar. İddia ediyorum İnternet üzerinde ki en açıklayıcı ve doğru bilgiler bu sitede.Buradan da tekrar tekrar teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim.Devamını Oku
Diğer Değerlendirmeler
js_loader
Menü