Paypal’dan Wise Hesabına Para Aktarmak

LLC şirket kurulumunu başarılı bir şekilde bitirip, ardından EIN atamasını tamamlayan bir çok girişimci Wise hesaplarını açtı. Wise Kurumsal hesabı açtıktan sonra Wise panelindeki USD hesap bilgilerini Paypal’a tanımladıktan sonra artık ödemeleri Paypaldan çekebilirsiniz.

Bu rehberde, Paypal Business hesaptaki bakiyenizi Wise kurumsal hesabınıza nasıl aktarırsınız bundan bahsedeceğiz.

Paypal Business Hakkında Kısa Bir Açıklama

Bu arada LLC şirketiniz için doğrulanmış ve legal bir Paypal Business hesabı açmak için bu rehberdeki yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu yöntem son derece sağlıklı bir şekilde çalışıyor. Hatta LLC şirketlerini kuran bir çok girişimci bu yöntemle Paypal Business hesaplarını doğruladı ve ödeme almaya başladı bile. Paypal hesabınızı VPS üzerinden bağlanarak LLC şirketinizle açarsanız ITIN almanıza gerek kalmıyor.

Çoğu zaman otomatik olarak doğrulanan paypal hesapları bazı durumlarda Paypal destek departmanından alınan yardım sayesinde (ITIN sahibi değilim, bir LLC şirketim var, ABD vatandaşı değilim EIN ile hesabımı aktif edin lütfen demeniz yeterli) kolaylıkla verify oluyor. Buradaki kullanıcı yorumlarına bakabilirsiniz.

Her neyse. Paypal hesabımız yukarıdaki yöntemle açılıp zaten onaylı olduğu için Wise kurumsal hesabımıza artık para aktarabiliriz.

Buraya önemli bir bilgi not etmekte fayda var;

Sosyal medyada ve online ortamlarda bir çok kişi “paypal transferwise ekleme sorunu” ve “paypala wise hesabı eklenmiyor” gibi sorunların olduğunu belirtiyor. Aslında ortada herhangi bir sorun yok, problemin kaynağı Paypal’ın banka hesabı kısmına Wise Kurumsal hesap yerine, Wise kişisel hesap girilmesi. Eğer böyle bir sorun yaşarsanız bilmelisiniz ki, gerek Stripe gerekse Paypal, Wise üzerinden açılmış bireysel hesapları desteklemiyor. Paypal’a sorunsuz bir Wise entegrasyonu yapmak istiyorsanız mutlaka Wise Kurumsal kullanın. Wise kurumsal hesap açma ile ilgili bu rehbere ayrıca göz atabilirsiniz.

Paypal’dan Wise Kurumsal Hesaba USD Aktarmak

İşlem oldukça basit ve hızlı uygulayabileceğiniz bir iş olduğu için çok fazla ayrıntıya girmeden, gerçek bir transfer işlemine ait videoyu izleyebilirsiniz. Burada dikkat edilecek nokta, ücretsiz transfer seçeneğini kullanmak. Çünkü hızlı transfer seçeneğini kullanırsanız, para biraz daha hızlı gelebilir ama gönderdiğiniz miktara göre ek transfer ücretleri çıkabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için ücretsiz seçeneğini işaretleyin böylece paranız, maksimum 1-3 gün içinde Wise hesabına aktarılsın.

Video açıklamalarını görebilmek için altyazı özelliğini aktif edebilirsiniz.

paypal transferwise ekleme ve usd transfer Paypal'dan Wise Hesabına Para Aktarmak

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

2 Yorum. Yeni Yorum

 • Merhaba,bir sorum olacak. Amerika’daki arkadaşım bana para göndermek istiyor. Ama sadece PayPal hesabı kullanıyor. Ama ben PayPal kullanmıyorum. Ben sadece Wise hesabını kullanıyorum. O kendi PayPal hesabından, benim Wise hesabıma para gönderebilir mi? Acil lütfen

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   23 Şubat 2023

   Bu pek mumkün görünmüyor. Paypal dan bir banka hesabına transfer yapabilmek için paypal hesap sahibi(gönderici) parayı aktaracağı banka hesabını Paypal’ına bağlaması gerekir. Başkasına ait bir hesabın paypal’a bağlanması mümkün olmaz. Çünkü kendi paypal hesabınıza kendi bankanızı bağlarken bile bir takım doğrulamaya tabi tutulursunuz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.