0

Dropshpping için Amerika’da Şirket Kurmak

Dropshpping için Amerika'da Şirket Kurmak

Dropshipping için bir ABD Şirketi Kurmak ve Güvenilir Ödeme Alma Yöntemleri

Amerika’da Dropshipping şirketi kurmanın en büyük sebebi, müşterilerin kredi kartları ile ödeme yapabilecekleri bir ödeme aş geçidine sahip olmaktır. Bu aşamada Dünya genelinde en çok kullanılan ödeme ağ geçidi olan stripe devreye giriyor. Doğrulanmış Bir Stripe Hesabı Açma rehberinde adım adım bir stripe hesabının nasıl açıldığını öğrenebilirsiniz fakat hesap açmadan önce Stripe’ın gereksinimlerini karşılamak amacıyla, Amerika’da bir dropshipping şirketi kurmanız kaçınılmaz. Çünkü Stripe’a henüz Türkiye şirketlerini veya Türkiye’den bireysel kullanıcıları desteklemiyor.

Stripe, Türkiye şirketlerini veya bireysel kullanıcıları desteklemiyor fakat Amerika’da bir şirket açıp federal kimlik numarası (EIN) aldığınızda buna izin veriyor.

Stripe Hesap Açma

Eğer Stripe’ın istediği tüm gereksinimleri karşılarsanız Amerika’da kurduğunuz şirketiniz üzerinden doğrulanmış bir hesap açabilirsiniz. Bu konu hakkındaki derinlemesine bilgiye buradan ulaşabilirsiniz fakat konumuz, dropshipping için Amerika’da bir şirket kurmak olduğu için şimdi bu konuya geri dönüyoruz.

Dropshiping İçin Amerika’da Şirket Kurma Maliyeti

 • Kentucky eyaleti için kurulum aşamasında ödenecek dosyalama ücreti 40$ ‘ dır
 • Adres için yazının devamında anlatacağım ücretsiz yöntem ile ödeme yapmanıza gerek yok. Eğer ücretli bir adres kullanmak isterseniz aylık 5.99$‘a Anytimemailbox.com da New Jersey adresi kiralayın. New Jersey adres için en ucuz eyalettir. Veya başka bir posta kutusu hizmeti veren bir yerden de alabilirsiniz hiç önemli değil. Diğer bir opsiyon ise Wyomingmailforwarding.com bu şirket sadece tek seferlik 15$’ a size şirketinizi kurmanız için adres göstermeye izin veriyor, sadece gelen postaları size iletmek için 10$ alıyorlar pek bir dosya gelmeyeceği için bu çözümğ de değerlendirebilirsiniz.
 • ABD’ de sanal telefon numarası : 3$ (Zadarma üzerinden bu linkten alabilirsiniz)
 • Şirket Sözleşmesi 89$
 • Registered Agent hizmeti ilk yıl ücretsiz gelecek her yıl başına 99$ bunu kurulum sırasında ödemiyorsunuz. Bir sonraki yıldan itibaren ödemeye başlıyorsunuz

Kurulum için Toplam Maliyetler :  Eyalet dosyalama 40$ + adres 15$ (veya ücretsiz) Telefon 3$ + Sözleşme 89$ = Ücretli adres seçeneği ile 147$

Eyalet Seçimi

Eyalet seçimi konusunda özgürsünüz fakat burada önemli olan seçilen eyaletin, ilk kurulum ve yıllık maliyetlerinin uygun olmasıdır. Kentucky eyaleti bu aşamada uygun maliyetli eyaletlerden.

 • Şirket ilk kurulurken ödenen dosyalama ücreti 40$
 • Her yıl eyalete ödeyeceğiniz franchise tax bedeli ise 15$ gibi düşük bir rakam

Ayrıca Kentucky eyaleti yabancı girişimcilere dost, prosedür konusunda sıkıntı yaratmayan bir eyalet olarak bilinir. Sonuç olarak ilk kurulum ve yıllık masraflar bakımından makul olan bu eyalette şirketinizi kurabilirsiniz.

Registered Agent Seçimi

Eğer, Registered Agnet nedir? Neden bu firmalardan bir hizmet almamız gerekiyor bir fikriniz yoksa öncelikle Registered Agent Nedir? yazısına bir bakabilirsiniz. Registered Agent olarak çok fazla seçenek var fakat yine burada önemli nokta, şirketin güvenilir olması ve fiyatlarının uygun olması.

Bu noktada hem güvenilir hem de uygun fiyatlı bir çözüm olan Inc Authority.com önerebilirim. Ben ve bu blogda bir çok kişi bu firma üzerinden şirketlerini kurdular. Bu blogdaki yöntemlerle kurulum yapanlara ait yorumlara bu linkten bakabilirsiniz.

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak Dropshpping için Amerika'da Şirket KurmakIncAuthority ile Amerika’da şirket kurarsanız şu avantajlarınız olur;

 • İlk yıl hiç bir ücret talep etmiyorlar. Sadece eyalet vergileri ve sözleşme ücreti ödersiniz.
 • Sonraki yıllarda registered agent bedeli olarak 99$ gibi düşük ücretlerle hizmet verirler
 • Çok büyük bir şirket olduğu için fiyatları gayet uygundur
 • Destek almak istediğinizde e-posta veya telefon yoluyla iletişim kurabiliyorsunuz
 • Şirketinizi oldukça hızlı kurarlar prosedür, pasaport kimlik vs. ile uğraşmazsınız.

Amerika’da Bir Posta Adresine Sahip Olmak

Bu aşamada size ücretsiz adres sağlayan bir posta firmasından faydalanacağız. Ücretsiz üye olarak size bir adres tahsis ediyorlar. Bu sayede size gelen bir evrak vs. varsa gönderimini ücretli yapıyorlar hem de bu adres üzerine şirketinizi kurmuş oluyorsunuz.

Eğer ücretli bir adres hizmeti kullanmak isterseniz bunda özgürsünüz. Aylık 5.99$‘a Anytimemailbox.com dan New Jersey adresi kiralayabilirsiniz. New Jersey bu Anytimemailbox ta adres için en ucuz eyalettir. Ayrıca 15$’ a Wyomingmailforwarding.com dan ömür boyu ücretsiz taradıkça öde bir adres de alabilirsiniz. Seçim sizindir.

Adres için Shipito.com ‘a  buradan ücretsiz hesap açarak anında bir adres sahibi olabiliyorsunuz.

Adımlar:

Shipito.com gidip signup  a tıklayarak üyelik için bilgilerinizi doldurun.

shipito ile amerika da adres almak Dropshpping için Amerika'da Şirket Kurmak

Ad, soyad e-mail ve telefon bilgilerinizi girip bir şifre belirleyin. Hemen yandaki sütundan Free Account seçin.

shipito ile amerika da adres almak 2 Dropshpping için Amerika'da Şirket Kurmak

E-postanıza bir doğrulama linki gelecektir. Tıkladığınız anda aşağıdaki gibi bir pencere açılacak ve adresiniz hazır.

shipito ile amerika da adres almak 4 Dropshpping için Amerika'da Şirket Kurmak

Bu adres üzerine şirket kurulacak fakat aynı zamanda bu hizmeti faklı amaçlar için de kullanabilirsiniz. Örneğin, Amerika’ dan bir şeyler satın aldığınızda bir kaç paketi birleştirip Türkiye’ deki veya farklı bir coğrafyadaki adresinize postalıyorlar. Kazandıkları nokta aslında burası bir komisyon karşılığı posta hizmeti. Ayrıca şifrenizle oturum açarak sitenin yönetim paneline oturum açabilirsiniz buradan postalarınızı vs. takip edebiliyorsunuz.

Amerika’da Bir Telefon Numarası Alın

Şirket kurmadan önce Amerika’da bir telefon numarasına sahip olmanız gerek. Bu aşamada bir çok seçenek var bütçenize hangisi uygunsa oradan alabilirsiniz. Örneğin Skype aylık ödeme ile size bir sabit ABD numarası veriyor fakat fiyatları biraz yüksek. Diğer bir seçenekse mobil uygulama üzerinden size sanal telefon numarası sağlayan Zadarma.com 3$ /Ay (Zadarma üzerinden buradan alabilirsiniz)

Adresinizi ve telefon numaranızı temin edip bir kenara not ettikten sonra sırada şirket kurma adımları var. Aslında bu aşama daha kolay toplamda 5,6 sayfalık bir online form yardımıyla başvuruyu tamamlıyorsunuz. Sonrasını registered agent yani Inc Authority sizin için süreci hallediyor.

Şimdi bu adımlara geçelim;

Amerika’ da LLC Şirket Kurulum Adımları

Yukarıdaki açıklamaları okuyup yıllık ve aylık masrafları göz önünde bulundurduktan sonra Inc Authority ile Amerika’ da LLC şirket kurmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak Dropshpping için Amerika'da Şirket Kurmak

Sonraki sayfada, işletme türünü ve LLC’yi oluşturmak istediğiniz eyaleti seçebilirsiniz.

 • Business type olarak LLC, State (eyalet) olarak Kentucky (veya hangi eyaleti istiyorsanız) seçiyoruz ardından Save and continue düğmesine basarak devam ediyoruz.

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak 2 Dropshpping için Amerika'da Şirket Kurmak

 • Bu adımda işletme sahibi hakkında bilgileri girmemiz gerekiyor. Ad, soyad, e-posta ve Zadarma dan kiraladığınız ABD telefonunu girip alttaki sözleşmeyi kabul ederek bir sonraki adıma geçiyoruz

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak 3 Dropshpping için Amerika'da Şirket Kurmak

 • Bu adımda LLC şirketin detaylarını girmemiz isteniyor. Şirketiniz için bir ad yazıp işiniz hakkında kısa bir ingilizce açıklama girebilirsiniz. Şirket ismi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar var bu yazıda bahsettik. E-commerce veya Digital Services yazıp aşağıdaki kutucukları (Will your business accept credit card payments? yani kredi kartı ödemeleri kabul edip etmeyeceğinizi soruyor. ) Yes işaretleyerek ve online kutusunu işaretleyip bir sonraki adıma geçebiliriz.

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak 5 Dropshpping için Amerika'da Şirket Kurmak

Şimdi bu adımda shipito dan veya Anytimemailbox‘tan veya www.wyomingmailforwarding.com’dan aldığınız adresi aşağıdaki ekrana girebilirsiniz. Shipping adres ile aynı adres kutucuğunu işaretleyip aşağıdaki mesajları telefonuma almak istiyorum kısmını işaretleyip bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Bu arada şunu da belirtelim adresinizle şirketinizi kuracağınız eyaletin aynı olma zorunluluğu yok dilediğiniz eyalette adres alıp şirketi o adrese kurmakta özgürsünüz. Tüm eyaletlerde şirket kurmak için prosedür aynı adres yeri önemli değil.

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak 6 Dropshpping için Amerika'da Şirket Kurmak

Bu aşağıdaki adımda standart 7 gün sürecek şirket kurma süresini hızlandırmak için ekstra ücret ödeyebilirsiniz. Süreyi biraz daha kısaltmak için seçim size kalıyor. No seçip ilerliyoruz.

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak 7 Dropshpping için Amerika'da Şirket Kurmak

 • EIN numarasını Inc Authority üzerinden hizmet alarak 49$karşılığında sizin için almalarını isteyebilirsiniz. EIN (Federal vergi kimlik numarası) devlet tarafından ücretsiz verilen bir numaradır. Eğer 49$ ödemek yerine bu numarayı kendim almak istiyorum derseniz bu da mümkün. Amerika’ dan EIN Numarası Almak adlı rehberdeki adımları uygularsanız formunuzu doldurup kendiniz de başvuru yapabilirsiniz. No seçip bir sonraki adıma geçiyoruz.

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak 8 Dropshpping için Amerika'da Şirket Kurmak

Bu adımda, işletme sözleşmesini (Operation agreement) dahil etmek şart, bu sözleşme alında şirketin sahibi olduğunuza dair resmi belgedir. Aynı zamanda işletmenizi destekleyen eyalet yasasını temsil etmektedir. 89$ ekstra maliyet eklenecek fakat bu şart. Seçime ekleyerek devam edin.

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak 9 Dropshpping için Amerika'da Şirket Kurmak

Bu adımlardan sonra size ekstra eklentiler sunulur. Bunlar, dava koruması (dava açıldığında reddeden bir sözleşme) Express teslimat (Belgelerinizi hızlı bir şekilde postalama) Alan adı yani domain  Bu seçenekler stripe hesabı açma aşamasında gerek duyulmuyor fakat farklı bir iş yapacaksanız dava koruma hizmetini dahil edebilirsiniz. İsterseniz bu hizmetleri sonra da ekleyebiliyorsunuz. Hiç bir ek hizmet almadan devam ediyoruz.

Son olarak, LLC şirketinizi kaydettirmek için ödeme yapmanız gerekecektir. Hesaplanan maliyetler şunlar olmalı;

  • İşletme Sözleşmesi – 89 $
  • Kentucky Eyaleti Dosyalama ücreti – 40 $

Delivery option kısmını free $0 işaretleyin. Billing adres kısmını şirketinizin adresi olarak seçebilirsiniz veya Türkiye’ de ki adresinizi de girebilirsiniz. Şirket belgelerinde çıkmaz.

Toplam Ödenmesi Gereken Fiyat EIN seçeneği olmadan 129$

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak 13 Dropshpping için Amerika'da Şirket Kurmak

 

Bu adımları uyguladıktan sonra ödemeyi yapıp, hemen siparişi vererek şirket kurulumuna başlıyorlar.

Şirket kurulumu bu eyalet için yaklaşık 7 iş günü sürecek (eğer hızlandırma hizmeti almadıysanız) bazen daha erken de kurabiliyorlar. Sonrasında şirket kuruluş belgenizi alacaksınız ve bir kaç evrak imzalamanız için size gönderilecek. Bunları panelinizden indirip imzalayın ve birer kopyasını muhafaza edin, sonra geri gönderin. Ayrıca e-mail ile de bildirimler gönderilebiliyor e-mailinizi takip edin.

İmzalamanız için gereken evrakların örnekleri için aşağıdaki butonu tıklayıp bakabilirsiniz.

Eyalet Web Sitesinden Kurulan Şirketinizi Görebilirsiniz

Kurulum süreci bittikten sonra Kentucky eyalet web sitesinde (buradan)şirket adınızı tam olarak yazarak şirketinizin kurulup kurulmadığını görebiliyorsunuz. Kurulum tamamlandığında şirketiniz burada listelenecektir. Aşağıdaki gibi;

sirket kurulus eyalet sitesi. Dropshpping için Amerika'da Şirket Kurmak

İşte bu kadar şirketiniz kuruldu 🙂

Şirket kurulduktan sonra vakit kaybetmeden Amerika’dan EIN Numarası Almak konusundaki adımları uygulayarak hemen EIN başvurunuzu gönderin. Ardından banka hesabı açarak ve  Doğrulanmış Bir Stripe Hesabı Açmak için bu rehberden faydalanarak online işinizi kurmanın son adımını da gerçekleştirip, kredi kartından ödeme alma işini de böylece çözmüş olacaksınız.

Banka hesabı ve stripe hesabı için EIN beklemelisiniz. EIN olmadan bu hesapları açamazsınız. Herhangi bir sorunuz veya aklınıza takılan bir bölüm varsa iletişim formunu doldurarak benimle iletişime geçebilir veya yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

Bol şanslar!

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Trustpilot Yorumlarımız

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü

LLC KURULUMU

Online İşinizi Hemen Kurun!

Amerika'da LLC Şirket Kurulum Danışmanlığı Alın