Wise Kurumsal Dijital Kart Hizmeti Başladı

Wise, Türk sahipli Amerikan LLC’ler için kurumsal hesaplara dijital kart (sanal kart) vermeye başladı.

Bilindiği gibi Wise, Türkiye’de ikamet eden kurumsal hesap sahiplerine LLC şirketleri olsa dahi ön ödemeli kart sağlamıyordu. Bugün itibari ile Wise artık kurumsal sınıf hesaplara Türkiye için dijital kart hizmetini aktif etti.

Wise Dijital Kart Nedir?

Wise dijital kartlar tıpkı fiziksel Debit kartlar gibi,  düşük çevrim ücretleriyle dünya çapında güvenli biçimde para harcamanıza olanak sağlayan bir sanal ön ödemeli karttır.

Wise Dijital Kart Ne İşe Yarar? Nerelerde Kullanılabilir?

Özellikle Amazon gibi pazaryerlerinden elde edilen kazançlarla mal alımı yapmak isteyen bir çok satıcı için çok kullanışlı bir ürün diyebiliriz. Amazon mağazası Wise ile entegre edildikten sonra Wise hesabına çekilen Amazon gelirleri Wise dijital kart sayesinde ticaret amaçlı kullanılabilir. Ayrıca Shopify Dropshipping yapanlar içinde benzer şekilde kullanılıp işleri oldukça kolaylaştırabilir. Sadece ticaret amaçlı değil daha bir çok platformda bu dijital kartlar kullanılabiliyor.

Wise Dijital Kart Kullanım Alanları

 • Online mağazalardan harcama yapın
 • Dijital kart bilgilerinizle çevrim içi alışveriş yapın, abonelikler alın ve ödeme yapın.
 • Dijital ürün alımı, yazılım alımı, hosting, sunucu, domain temini gibi bir çok ihtiyacınızı karşılayın
 • Apple ve Google Pay’e ekleyin
 • Apple ve Google Pay ile çevrim içi veya temassız ödemenin kabul edildiği mağazalarda harcayın
 • Bilgilerinizi paylaşmakta güven sorunu yaşadığınız bir şirketle dijital kart kullanın

Anında yeni bir dijital kart oluşturun ve ihtiyaç duyduğunuzda kartınızı değiştirerek (silip yenisini oluşturun)  güvenliğinizi koruyun.

Bu hizmet bir çok ülkedeki kurumsal hesaplarda aktifken henüz Türkiye için hazırlık aşamasındaydı. Bugün itibari ile Wise, kurumsal hesaplara dijital kart başvurusunu devreye aldı.

Bu arada henüz fiziksel kart başvurusu hala yapılamıyor, bu hizmet sadece dijital kartlar için aktif edildi.

Wise Dijital Kart Başvurusu

Öncelikle bu hizmetin henüz Wise bireysel hesaplarda kullanımda olmadığını belirtmek isteriz. Bu hizmet şu an için Wise Kurumsal sınıf hesaplarda aktif. Bir Amerikan LLC şirketiniz varsa öncelikle Wise kurumsal hesabı açıp hesabınızı onaylatmanız gerekiyor bunun için Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber) yazımızı inceleyin.

Wise kurumsal hesabınız aktif olduktan sonra (veya aktif bir Wise kurumsal kullanıcısıysanız) panelinize giriş yapıp “Kartlar” kısmına erişin.

Kartlar sekmesi altında daha önce bekleme listesine katılın butonu vardı. Artık hizmet aktif olduğu için bunun yerine “Dijital Kart Edinin” butonunu görebilirsiniz.

Wise dijital kart başvurusu

Dijital kart alabilmek için öncelikle aşağıdaki iki koşulu yerine getirmek gerekiyor

 1. Wise kurumsal hesabınızda bakiye olmalı
 2. Kimliğinizi (EIN mektubu ile) doğrulama

Devam ederek bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Wise sanal kartŞirketinizi ve kimliğinizi doğrulayabilmek için Wise sizden EIN onay mektubunu (Cp-575 veya 147-C) yüklemenizi istiyor.

istenen EIN onay belgesini PDF formatında yükleyin.

Wise dijital kart ein onayİstenen EIN onay mektubunu yükledikten sonra inceleme ve onay sürecine girdiğinize dair bir mesaj göreceksiniz.

Wise sanal debit kart başvurusu

İnceleme aşaması sonrası Wise size e-posta ve müşteri paneli yoluyla bilgi verecek.

Wise debit kart inceleme süreciYüklenen belgeler incelenip uygun bulunduğunuz taktirde Wise dijital kartlarınızı artık kullanabileceksiniz. Belgeleri yükledikten yaklaşık iki iş günü sonra kartlarınız aktif edilir.

Birden çok kart oluşturabilirsiniz. Hatta ekibinize de birden çok kart tahsis edip kullanım limitleri belirleyebilirsiniz.

Kartlarınız Wise panelinden (aşağıdaki gibi) kartlar sekmesinden yönetebileceksiniz. Kartlara limitler belirleme, internet alışverişlerine açıp kapatma, kartı dondurma gibi bir çok ayarı bu sekmede bulabilirsiniz.

Wise sanal kart oluşturmaBu konudaki deneyimlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

16 Yorum. Yeni Yorum

 • Merhaba,

  Wise TR’de ikamet eden US şirketlerine dijital kart vermeyi durdurdu mu? Bilginiz var mı? Wise business account’umu açtım, “hesap bilgileriniz kullanıma hazır” ve “hesabınız hazır” mailleri geldi (hesap ödemesini yaptıktan 15 dk. sonra). Hesap numaralarım oluşturuldu. Fakat “kartlar” sekmesine girdiğimde US şirketlerine işletme kartı veremiyoruz uyarısı mevcut. Dijital kart için herhangi bir ibare yok. Bu ibare daha sonra mı aktif olacak onay süreci tamamlandığında?

  Teşekkürler.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   4 Haziran 2024

   Merhaba,

   Bu konuda net bilgi yok bazen kart kısmı aktif oluyor bazen olmuyor isterseniz wise destek departmanina bildirim olusturup teyit edebilirsiniz

   Cevapla
 • Merhaba, Stripe kurumsal açacağız, tecrubelerinize göre, en kısa surede Amerikan LLC şirket ve EIN için hangi kurum ve eyalete yonelmeliyim ? Tesekkurler.

  Cevapla
 • bendede henüz aktif değil dijital kart.Hala bekleme listesi çıkıyor.Ben bireysel hesabıma ek olarak US LLC adına business açtım ama kartlar sekmesine girdiğimde dijital kart sekmesi aktif değil.

  Cevapla
  • Bazı hesaplarda aktif ama bazılarında aktif değil. Uygulama daha yeni aktif edildiği için muhtemelen yakında tüm hesaplara yansır. İsterseniz hesabınızla oturum açıp konuyla ilgili bir destek talebi gönderebilirsiniz.

   Cevapla
 • Sezgin Karakaya
  24 Haziran 2022

  Merhabalar, tüm şartları taşıyorum ama henüz hesabıma girince kartlar sekmesinde bekleme listesi butonu duruyor. Hem app üzerinden hem de bilgisayardan giriş yap4ım ama acaba ticket mı açmam gerekiyor?

  Cevapla
  • Merhaba,

   US LLC ile kurumsal hesabınız var mi? Türkiye şirketi ile açılan kurumsal hesaplarda ve kişisel hesaplarda hala aktif degil, bekleme listesi butonu var.

   Cevapla
   • Sezgin Karakaya
    24 Haziran 2022

    Evet US LLC var, Wise Business’a TR şirketi üzerinden başvurmadım. Ondan olabilir mi sorun acaba?

    Cevapla
    • Yok onunla ilgili olmamali şuan bu özellik zaten aktif olarak kullanılan, Us LLC ile açılan T.C. vatandaşlarının kullandığı aktif hesaplarda bulunuyor.

     Kişisel hesabınızdaki ikamet adresiniz Türkiye adresi değil mi? O kısma bazen Abd şirket adresi yazanlar oluyor.

     Eğer bu varyasyonlari da elediyseniz bir ticket açmakta fayda vaar.

     Cevapla
     • Sezgin Karakaya
      24 Haziran 2022

      O kısım da tamam, sadece bireysel bilgiler kısmındaki cep no us numarası onunla ilgili olabilir mi? Yada orayı tr numara ile değiştirirsem sorun olur mu acaba bilginiz var mı

      Cevapla
      • Telefon numarası ile ilgili olması düşük bir ihtimal isterseniz deneyin tabi.

       Daha önce wise aktif kullandınız mi? Transfer vs. olarak ve hiç kart talep edip bekleme listesine girmek istediğinizi belirttiğiniz mi?

       Bir cok hesapta kartlar aktif oldu sizde olmaması ilginç gerçekten.

       Cevapla
 • Benim hesapta fiziksel debit kart ta alabiliyorum sanırım 2 tane kart sekmesi var dogrulama için belgeyi yolladım bakalım sonucu yazarım

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.