Stripe’tan Anında Para Çekmek

Desteklenen banka kartlarına (Debit) Stripe bakiyelerinizi anında aktarabilirsiniz. Stripe ödemeleri, genellikle tahsilat sonrasındaki bir kaç gün içinde hesabınıza aktarır. Aktarım süresinin bazı durumlarda hafta sonu veya tatillerin de devreye girmesi ile uzayabilir. Bazı durumlarda stripe bakiyelerinize acil ihtiyacınız olabilir, bu gibi ihtiyaçlarınızda Stripe, bakiyeyi 30 dakika gibi kısa bir süre içinde banka kartınıza aktarma imkanı sunuyor.

Stripe Instant Payouts Nedir?

Instant payouts, desteklenen banka kartlarına veya hesaplara stripe bakiyelerini 30 dakika içinde aktarmaya yarayan bir özelliktir.

Instant Payouts sayesinde desteklenen bir banka kartına (Kanada, Singapur ve Amerika Birleşik Devletleri’nde) veya desteklenen bir banka hesabına (Birleşik Krallık’ta) anında para gönderebilirsiniz. Hafta sonları ve tatil günleri dahil olmak üzere istediğiniz gün veya saatte Stripe üzerinden anında ödeme talep edebilirsiniz ve para genellikle 30 dakika içinde ilgili banka hesabına aktarılır.

Bu Özelliği Kullanmak İçin Uygunluk Seviyesi

Yeni Stripe kullanıcıları, Anında Ödemeler için hemen uygun görülmeyebilir. Uygunluğunuzu test etmek için Stripe panelinize oturum açın ve buradaki sayfadan kontrol edin. Anında Ödemeler genellikle Singapur, Kanada, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcuttur.

Not: Amerika’da bir LLC şirket sahibiyseniz ve bu şirket üzerinden Stripe hesabı açtıysanız belirli bir zaman içinde bu özellik panelinize yansıyacaktır.

Banka Kartınıza Stripe Bakiyelerinizi Nasıl Aktarırsınız?

Eğer ABD merkezli bir banka dijital hesabınız varsa (Mercurybank ve Relay buna uygundur) ve hesabınız Stripe Instant Payouts özelliğini kullanabilecek seviyedeyse Stripe müşteri panelinizde bunun gibi bir uyarı göreceksiniz.

stripe tan aninda para cekme kart Stripe'tan Anında Para Çekmek

Mercurybank veya Bank Relay gibi dijital bankalar bilindiği gibi hesap sahiplerine birer Debit kart (ATM kartı) gönderir. Kartınız geldikten sonra bankanızın müşteri panelinden gerekli kart aktivasyonunu tamamladığınızda kartınız kullanıma hazır olur.

stripe tan aninda para cekme kartlar scaled Stripe'tan Anında Para Çekmek

Stripe Instant Payouts (Anında Ödemeler)  Nasıl aktif Edilir?

Hesabınız uygunsa Stripe panelinizde aşağıdaki gibi bir uyarı görürsünüz.

1 Stripe'tan Anında Para Çekmek

Normal şartlarda banka hesabınıza transfer edilen bakiyeyi banka kartınız yoluyla hızlıca hesabınıza aktarmak için Payout Setting sayfanızdan Cards tabındaki “Add” butonuna tıklayın.

stripe kartla aninda odeme alma Stripe'tan Anında Para Çekmek

Mercury veya Relay banka kartınızın numarasını ilgili alana girin. Ardından “Add” butonuna tıklayarak kartınızı anında ödemeler için kullanmaya başlayın.

Not: Banka panelinden oluşturacağınız bir sanal kart ta bu iş için uygundur.

stripe kartla aninda odeme alma 2 Stripe'tan Anında Para Çekmek

Kart bilgilerinizi girdikten sonra artık Payout sayfanızda kartınızı görebilirsiniz.

stripe kartla aninda odeme alma 3 Stripe'tan Anında Para Çekmek

Stripe Anında Ödemeler İle Hızlı Transfer

Hızlı ödemeler özelliği için hesabınıza banka kartınızı tanımladıktan sonra artık Stripe bakiyenizi banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Not: Bu işlem ilk seferlik ücretsizdir sonraki transferler aktaracağınız bakiyenin %1 oranında işlem komisyonu karşılığında gerçekleşir.

Anında ödemeler özelliğini kullanarak kartınıza Stripe ödemesi almak için Balances sayfasına geçiş yapın ve “Pay out instantly” düğmesine tıklayın

stripe kartla aninda odeme alma 4 Stripe'tan Anında Para ÇekmekAktarmak istediğiniz bakiyeyi ilgili alana yazın. Aşağıdaki örnekte debit kart üzerinden Mercurybank hesabına 27$ aktarılıyor. Bu ilk aktarım olduğu için herhangi bir ücret tahsil edilmiyor. İkinci transferde bu tutar üzerinden %1 lik bir komisyon kesilecek ve bu komisyon karşılığında aktarılacak miktarı bu alanda görebileceksiniz.

Hazırsanız Payout butonunu tıklayın ve transferi başlatın.

stripe kartla aninda odeme alma 5 Stripe'tan Anında Para Çekmek

Bir kaç dakika sonra Mercurybank üzerinden bir bildirim alacaksınız.

stripe kartla aninda odeme alma 6 Stripe'tan Anında Para ÇekmekMercurybank panelinize eriştiğinizde stripe üzerinden bir bakiye geldiğini görebilirsiniz.

stripe kartla aninda odeme alma 7 Stripe'tan Anında Para Çekmek

Sonuç

Eğer Stripe üzerinden müşterilerinizden tahsil ettiğiniz bakiyeyi hızlıca hesabınıza aktarmak istiyorsanız bu özelliği kullanabilirsiniz. Örneğin yüklü bir miktarda sipariş aldınız ve bu sipariş için bir tedarik yapmanız gerekiyor, instant payouts özelliğini kullanarak müşterilerinizden gelen bakiyeyle işiniz için hızlıca finanse edebilirsiniz. Tabi %1 lik komisyon oranı sizin için fazla değilse…

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.