EIN Süreleri Kısaldı

Covid 19 Salgını yüzünden IRS’de oluşan yoğunluk sebebiyle EIN yaklaşık 2 ila 2,5 ay sürüyordu. Son bir kaç haftadır yoğunluk iyice azaldı ve son dönemde 25-30 güne kalmadan EIN numaraları gelmeye başladı. Doğru başvuru yapıldığında artık 25 gün civarında EIN numaraları teslim ediliyor. EIN Hizmeti Başvuru Formu ile bizden hizmet alan bir çok girişimcinin EIN numaralarını teslim ettik.

EIN artık direk olarak posta adresine CP 575 belgesi adı altında gönderiliyor daha önceleri ilk olarak faks ile gönderim yapılıyordu ve Cp575 sonradan postalanıyordu fakat artık durum değişti. Yaklaşık 1 ayı bulmadan EIN mektubunuzu teslim alabiliyorsunuz.

Yeni bir şirket kurup EIN başvurusu yapmak ve sonucunun gelmesi gibi süreçler, her şey göz önünde bulundurulduğunda toplamda 40 gün gibi bir zamanda tamamlanıyor.

Bir projemiz için Amerika’da 55’a Şirket Kurup EIN başvurusu yaptığımız bu yazıyı yazdığımız zamanlarda IRS oldukça yoğundu fakat artık işlemler daha hızlı ilerliyor. Bu yazıda bahsi geçen şirketi 19 Nisanda kurduk ve EIN başvurusunu aynı tarihlerde yaptık. Bu şirket için yaptığımız EIN başvurusu yaklaşık 50 günde sonuçlandı. IRS den CP 575 mektubu 9 haziranda tamamlanmış ve bir iki gün sonra da elimize dijital olarak ulaştı.

Eğer uzun EIN sürelerinden dolayı şirket kurma planlarınızı ertelediyseniz, planlarınızı tekrardan gözden geçirebilirsiniz çünkü süreçler bu tarih itibari ile gayet iyi ilerliyor.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

20 Yorum. Yeni Yorum

 • Mustafa
  3 Nisan 2024

  Merhaba EIN numaram elime 4günde ulaştı ama SS-4 formunun sağ üstünde ulaşmadı ve fax yoluyla asıl sorum 4günde elime nasıl bu kadar hızlı ulaştı?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   3 Nisan 2024

   Merhaba,
   Ss4 form fax ile gelmediyse hic önemli değil muhtemelen şanslısınız. Irs belgeleri toplu olarak pistaliyor adreslere belki postalama anina denk geldiniz ve posta da hizli ulasti sonuçta geldiyse sorun yok. İşlemlerinize devam edebilirsiniz

   Cevapla
 • 12 Ekimde incauthority den sadece Basic Entity Formation ücreti olan 35 dolar ödeyeyer Montana eyaletinden firma kurulumuna başvurdum.şirket için başvurduğum isim boş görünüyordu fakat 1 hafta sonra Montana dan aynı isimli firma var uyarısı geldi.incauthority nin yüzünden tekrar farklı bir isimle başvurdum..1 hafta sonra şirket kurulumu bitti.sonra incauthority bana ein başvuru formu ve incauthority benim şirket adıma işlemler yapabileceği bir sözleşme gönderdi.sözleşmeyi imzalamadım,sadece ein formunu imzalayıp gönderdim.2 hafta sonra ein durumumu sormak için mail attım.bize tarafınızdan imzalı form gelmedi yazmış gerizekalılar.tekrar gönderdim.ardından teyit için form elinize ulaştımı diye mail attım.cvp yok.2-3 gün böyle devam etti.baktım olmuyor truspilot a düşük puanlı bir yorum döşedim incauthority için…3 saat sonra geri döndüler.ırs e faksı hemen çekip faks gönderim nosunu gönderdiler.1-1,5 hafta sonra email ile ein numaramı bildrdiler.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   13 Aralık 2023

   Büyük talihsizlik yaşamışsınız evet inv authority müşteri desteği olarak oldukça zayıf ve bazı konuları atlayabiliyorlar. Keşke EIN başvurusu için bize başvuru gönderseydiniz daha kısa zamanda işlemleriniz hallolabilirdi. Sonuçta işlemleri halletmeniz sevindirici düşük puan vermekte haklısınız

   Cevapla
 • Hadiyatullah
  6 Temmuz 2023

  Merhaba ben shopifyda magaza kurmustum ozbekistanda yasiyorum odeme sistemleri calismiyor o yuzden amerikada bir sirket kurup EIN numarasina ihtiyacim oluyor adim adim en iyi yontem olsa yardim edebilirmisiniz rica ederim.

  Cevapla
 • Güncel EIN numarası alma süreleri nedir? Incfile üzerinden aldığım EIN hizmeti için 3 aya kadar geleceğini söylüyor. Bana biraz fazla geldi. Irs e fax olarak göndermişler belgeleri.

  Cevapla
 • bir kaç gündür IRS arıyarak 147c mektubunu almaya çalışıyorum paypalda iş hesabı açmak için ama türlü ulaşamıyorum bu tarz bi sorunla karşılaşan oldu mu hangi saatlerde aramak gerekli

  Cevapla
  • EIN başvurusu yapıldıktan sonra genellikle 2 hafta içinde CP575 gönderiyorlar. Hatta fax ile atanan EIN formundan daha önce geliyor Cp575 mektubu. Siz EIN alırken CP575 alamamışsınız veya ulaşmamış belli. Çözüm için IRs yi aşağıda vereceğim numaradan arayın ve bağlanana kadar beleyin. Bu şekilde bir çok kişi kaybettikleri EIN mektuplarını talep etti IRS’den.

   +12679411099

   Bu hat yabancılara destek içindir ve daha sade bir ingilizce ile destek verilen bir hattır.

   Cevapla
 • Sakir Sen
  29 Haziran 2021

  14 Haziranda başvurdum 29 Haziranda posta olarak EIN geldi. Bu siteden çok faydalandım. Teşekkürler admin.

  Cevapla
  • Merhaba,
   Ein mektubu posta olarak geliyor demişsiniz. Acaba wyoming mail forwarding den aldığımız adrese mi yolluyorlar? Öyle yapıyorlarsa mail forwarding panelinden mi görünüyor?

   Cevapla
   • Evet wyomingmailforwarding.com paneline tarayıp pdf olarak yüklüyorlar. Ayni zamanda eposta olarak ta bildirimde bulunuyorlar.

    Cevapla
 • 5 mayıs’da EIN için başvuru yapıp gerekli belgeleri gönderdim Inc Authority ile ama hala cevap gelmedi. İşin kötü tarafı fatura kesemiyoruz EIN gelmeden :))

  Cevapla
  • Posta kurunuzu kontrol ettiniz mi? Artik irs ein numaralarini posta adresine mektup olarak göndermeye başladı. Örneğin 2 mayista bir müşterimiz icin yaptığımız bir başvuru bu hafta ici posta adresine geldi fax olarak gelmesi gerekiyordu fakat fax tan önce posta yoluyla ein mektubu geldi. Tabi irs tam olarak ne gibi bir prosedür yürütüyor bilmiyoruz su anki durum bu şekilde.

   Cevapla
   • Anladım. Adresi için Shipito’yu kullanmıştım. Oraya baktım gelen bir belge vb. görünmüyor. Inc Authority’i aradım hala 45 iş günü dolmadı bekleyin diyorlar. Tamam bugün 40 iş günü oldu ama sitedeki yorumları okuyorum herkesin 30 gün gibi sürede gelmiş. Anlamadım gitti 🙂
    Bu arada verdiğin güzel bilgiler için teşekkürler. Ne işlem yapacak olsam valla önce siteye girip affiliate linkine tıklıyorum. Onan sonra yapıyorum işlemlerimi 😀

    Cevapla
    • Desteğiniz için cok teşekkürler.
     Son basvurular daha kisa zamanda sonuçlanıyor sizinki eski olduğu için olabilir bir hafta daha bekleyin sonra aşağıdaki numaradan irs yi arayip hat düşene kadar bekleyin. Usa dışı kişiler icin kurdukları bir hat gündüz de ulaşılabiliyor. Ss4 formunu elinizde olsun formu okutturup telefonda ein veriyorlar. Ein si geciken bir cok kisi bu yolla numaralarını aldi.

     +12679411099

     Cevapla
     • 10 eylülde faksı gönderdim. 1 hafta cevap bekledim, baktım hiç cevap yok, yukarıdaki numarayı aradım. 20-30 kez denedim, her seferinde şuan çok yoğunuz, daha sonra veya yarın telefon açın diye kapandı durdu. En sonunda bağlanabildim. 40-45 dk telefonda bekledim ilgili temsilcinin almasını. Temsilciye faks ile başvuru yaptığımı söyledim, isim ve kişisel bilgileri aldıktan sonra formdaki bazı bilgileri sordu. Gerekli bilgileri aldıktan sonra araştırma yapmak için gitti, 10 dk civarı daha bekledim. Şirket bilgilerini onayladıktan sonra ein numarasını verdi. Bu bilgileri faks numarasına da göndermesini istedim, bu yöntemin güvenli olmadığını, bilgileri posta ile gönderileceğini ve faks ile bilgilerimin gönderimini sözlü onaylamamı istedi ve onayladıktan sonra faks ile gönderdi.

      Cevapla
      • 10 gun beklemissiniz zaten bir kac gun daha bekleseydiniz posta adresinize gelirdi. Yinede tebrikler azminiz icin:)

       Cevapla
       • Valla bilseydim faksı gönderdikten 2-3 gün sonra arardım. Ha gönderecekler diye diye 1 hafta bekledim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.