7 Yorum

EIN Süreleri Kısaldı

ein sureleri kisaldi EIN Süreleri Kısaldı

Covid 19 Salgını yüzünden IRS’de oluşan yoğunluk sebebiyle EIN yaklaşık 2 ila 2,5 ay sürüyordu. Son bir kaç haftadır yoğunluk iyice azaldı ve son dönemde 25-30 güne kalmadan EIN numaraları gelmeye başladı. Doğru başvuru yapıldığında artık 25 gün civarında EIN numaraları teslim ediliyor. EIN Hizmeti Başvuru Formu ile bizden hizmet alan bir çok girişimcinin EIN numaralarını teslim ettik.

EIN artık direk olarak posta adresine CP 575 belgesi adı altında gönderiliyor daha önceleri ilk olarak faks ile gönderim yapılıyordu ve Cp575 sonradan postalanıyordu fakat artık durum değişti. Yaklaşık 1 ayı bulmadan EIN mektubunuzu teslim alabiliyorsunuz.

Yeni bir şirket kurup EIN başvurusu yapmak ve sonucunun gelmesi gibi süreçler, her şey göz önünde bulundurulduğunda toplamda 40 gün gibi bir zamanda tamamlanıyor.

Bir projemiz için Amerika’da 55’a Şirket Kurup EIN başvurusu yaptığımız bu yazıyı yazdığımız zamanlarda IRS oldukça yoğundu fakat artık işlemler daha hızlı ilerliyor. Bu yazıda bahsi geçen şirketi 19 Nisanda kurduk ve EIN başvurusunu aynı tarihlerde yaptık. Bu şirket için yaptığımız EIN başvurusu yaklaşık 50 günde sonuçlandı. IRS den CP 575 mektubu 9 haziranda tamamlanmış ve bir iki gün sonra da elimize dijital olarak ulaştı.

Eğer uzun EIN sürelerinden dolayı şirket kurma planlarınızı ertelediyseniz, planlarınızı tekrardan gözden geçirebilirsiniz çünkü süreçler bu tarih itibari ile gayet iyi ilerliyor.

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Ziyaretçi Yorumları ↴

7 Yorum. Yeni Yorum

 • bir kaç gündür IRS arıyarak 147c mektubunu almaya çalışıyorum paypalda iş hesabı açmak için ama türlü ulaşamıyorum bu tarz bi sorunla karşılaşan oldu mu hangi saatlerde aramak gerekli

  Cevapla
  • EIN başvurusu yapıldıktan sonra genellikle 2 hafta içinde CP575 gönderiyorlar. Hatta fax ile atanan EIN formundan daha önce geliyor Cp575 mektubu. Siz EIN alırken CP575 alamamışsınız veya ulaşmamış belli. Çözüm için IRs yi aşağıda vereceğim numaradan arayın ve bağlanana kadar beleyin. Bu şekilde bir çok kişi kaybettikleri EIN mektuplarını talep etti IRS’den.

   +12679411099

   Bu hat yabancılara destek içindir ve daha sade bir ingilizce ile destek verilen bir hattır.

   Cevapla
 • 14 Haziranda başvurdum 29 Haziranda posta olarak EIN geldi. Bu siteden çok faydalandım. Teşekkürler admin.

  Cevapla
 • 5 mayıs’da EIN için başvuru yapıp gerekli belgeleri gönderdim Inc Authority ile ama hala cevap gelmedi. İşin kötü tarafı fatura kesemiyoruz EIN gelmeden :))

  Cevapla
  • Posta kurunuzu kontrol ettiniz mi? Artik irs ein numaralarini posta adresine mektup olarak göndermeye başladı. Örneğin 2 mayista bir müşterimiz icin yaptığımız bir başvuru bu hafta ici posta adresine geldi fax olarak gelmesi gerekiyordu fakat fax tan önce posta yoluyla ein mektubu geldi. Tabi irs tam olarak ne gibi bir prosedür yürütüyor bilmiyoruz su anki durum bu şekilde.

   Cevapla
   • Anladım. Adresi için Shipito’yu kullanmıştım. Oraya baktım gelen bir belge vb. görünmüyor. Inc Authority’i aradım hala 45 iş günü dolmadı bekleyin diyorlar. Tamam bugün 40 iş günü oldu ama sitedeki yorumları okuyorum herkesin 30 gün gibi sürede gelmiş. Anlamadım gitti 🙂
    Bu arada verdiğin güzel bilgiler için teşekkürler. Ne işlem yapacak olsam valla önce siteye girip affiliate linkine tıklıyorum. Onan sonra yapıyorum işlemlerimi 😀

    Cevapla
    • Desteğiniz için cok teşekkürler.
     Son basvurular daha kisa zamanda sonuçlanıyor sizinki eski olduğu için olabilir bir hafta daha bekleyin sonra aşağıdaki numaradan irs yi arayip hat düşene kadar bekleyin. Usa dışı kişiler icin kurdukları bir hat gündüz de ulaşılabiliyor. Ss4 formunu elinizde olsun formu okutturup telefonda ein veriyorlar. Ein si geciken bir cok kisi bu yolla numaralarını aldi.

     +12679411099

     Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Trustpilot Yorumlarımız

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü

80$ + Diğer Ücretler

Danışmanlık Hizmetimiz başladı. 

Amerika'da şirket kurulumlarında bizden danışmanlık alabilirsiniz.