4 Yorum

Bank Statement Nasıl Alınır (Wise Kurumsal)

Wise Kurumsal Bank Statement Nasıl Alınır

Son güncelleme tarihi : 7 Ocak 2022

Bazı durumlarda sizden bank statement istenebilir. Şirketiniz için bir platforma üye olurken (sanal pos sistemi vb.) veya tedarikçiden ürün almadan önce veya iş adresinizin doğrulanması amacıyla sizden bank statement istenebilir.

Eğer LLC şirketiniz adına açılmış bir Wise kurumsal hesabınız varsa kolaylıkla Bank Statement alabilirsiniz.

Bank Statement Nedir?

Bank Statement, hesap ekstresi, hesap dökümü, hesap hareketi veya hesap dekontu olarak tanımlanan bir belgedir. Bank Statement, mevduat sahibinin belirli bir dönem boyunca (dökümü oluştururken dönem seçilebilir) tasarruf hesabındaki veya cari hesabındaki faaliyetlerini gösteren bir dökümdür.

Bank Statement Neleri İçerir?

Bir bank statement belgesinin içeriğinde şunlar bulunur;

 • Banka adı
 • Banka adresi
 • Hesap bilgileri (IBAN, Account number, Bank code (SWIFT/BIC) , Routing number )
 • Hesap sahibi veya şirket adresi
 • Hesap dökümüne ait tarih aralığı (dönem)
 • Detaylı olarak giriş çıkış yapan bakiye bilgileri, tarih, miktar vs.
 • Seçilen döneme ait toplam hareket göre miktar
 • Döviz cinsi

Genel anlamda bir bank statement bu bilgileri içerir. Bu bilgilerin türü, bankaya göre farklılık gösterebilir fakat genel anlamda içeriği bunlardan oluşur.

Wise Kurumsal Hesaptan Bank Statement Nasıl Alınır

Wise kurumsal veya bireysel hesabınızdan Bank Statement belgesi almak oldukça kolaydır. Belge oluştururken belirli bir dönem, para birimi gibi bilgileri seçerek PDF formatında hazırlanıp, indirilebilir.

1-Öncelikle Wise hesabınıza oturum açın

2-Sol kısımdaki menülerden Hesap kısmına tıklayın

wise bank statement nasil alinir 2 Bank Statement Nasıl Alınır (Wise Kurumsal)

3- Sayfanın alt kısmındaki Statements and reports menüsüne tıklayın

wise bank statement nasil alinir 3 Bank Statement Nasıl Alınır (Wise Kurumsal)

4-Doküman tipi seçin. Burada iki seçenek var. İsterseniz her para birimi için ayrı döküm alabilir (üstteki seçenek) veya tüm para birimleri için genel bir döküm alabilirsiniz. Bu örnekte USD için hesap dökümü alma işlemi uygulayacağız bu yüzden üstteki Balance statement with fees bundled seçeneğini işaretleyebiliriz.

wise bank statement nasil alinir 4 Bank Statement Nasıl Alınır (Wise Kurumsal)

5-Bu adımda ise Select your balance or jar seçeneğini işaretleyip para birimleri arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin USD seçebilirsiniz.

wise bank statement nasil alinir 5 Bank Statement Nasıl Alınır (Wise Kurumsal)6-Son olarak, tarih aralığını, çıkış yapılacak dosya biçimini(PDF) ve döküm sonunda oluşturulacak belgenin lisanını seçerek indirin butonuna tıklamanız gerekecek.

wise bank statement nasil alinir 6 Bank Statement Nasıl Alınır (Wise Kurumsal)

 

Bank Statement Örneği

Dökümü indirdikten sonra PDF dosyasının içeriğini kontrol edebilirsiniz.

wise bank statement nasil alinir 7 Bank Statement Nasıl Alınır (Wise Kurumsal)Bu örnek belge, Wise Kurumsal üzerinden alınan bir bank statement begesinin ilk sayfasıdır.

İndirdiğiniz belgenin ilk sayfası sizin bilgilerinizden oluşur. Eğer hesabınızda seçtiğiniz tarih aralığında bir hareket oluşmuşsa, işlem sayınıza ve miktara göre bu döküm bir kaç sayfadan oluşabilir.

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Ziyaretçi Yorumları ↴

4 Yorum. Yeni Yorum

 • furkan göçer
  25 Aralık 2021 20:01

  Wise kurumsal sanal bir debit kart vermiyor mu? Debit kart olmadan toptancılara nasıl ödeme yapabiliriz? Açıkçası mercury hesabı açsam daha mı iyi olurdu diye düşünüyorum.

  Kurumsal mail adresi en uygun ve güvenilir şekilde nasıl alınır, bununla ilgili bir içerik gelir mi?

  Cevapla
  • Wise henüz, USA LLC şirket sahibi olsaniz bile Türkiye’ye debit kart gonderimi yapmıyor.

   Debit kart ihtiyacınız varsa mercurybank veya relay bank hesabi açabilirsiniz bunlar hem debit kart hemde hesabınizdaki nakit para ile işlerinizi yapabilmeniz icin danal kart sunuyorlar.
   Şirketiniz varsa ve pasaport sahibiyseniz bu bankalara hesap açabilirsiniz.

   Kurumsal e-mail sahibi olmak ve basit bir kurumsal tipte web sitesi hazirlamak (uygun maliyetli ve basit olarak) konulari cok sorulan sorular arasinda, bu tipte bir icerik hazirlama planımız var.

   Cevapla
   • Web sitesi ve funnel için Systeme.io var çok beğendim hem de free plan da bir adet domain bağlanıyor incelemenizi tavsiye ederim bu sitede bir yazı olarak paylaşılmayi da hakediyor bence

    Cevapla
    • Katkınız için teşekkürler, Basit web sitesi oluşturmak için kullanılabilir belki gelecekte bu konu ile ilgili bir rehber yayınlayabiliriz.

     Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Müşteri Yorumları

Startupsole
5.0
Based on 22 reviews
powered by Google
Orhan Kurtulan
Orhan Kurtulan
18:00 30 Nov 21
Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bilgi ve tecrübelerini aktardıkları web sitelerinde eşsiz bilgiler öğrendim ve... kendileri ile iletişime geçtikten sonra da her türlü desteği verdiler.Devamını Oku
Resul Pakır
Resul Pakır
05:22 04 Nov 21
Çok ilgili bir şirket, tüm çalışanlara ayrı ayrı teşekkür ederim, süreci çok hızlı bitirdiler.
Burak özgün
Burak özgün
18:05 03 Nov 21
USA'da şirket kurma işlemlerine başladığımız ilk günden kuruluş işlemlerinin tamamlandığı son güne kadar gösterdikleri... ilgi ve alakadan dolayı Startupsole ekibine çok teşekkür ederim.24/7 ulaşabileceğiniz, sorduğunuz istisnasız her soruya cevap bulabileceğiniz ve yardımlarına başvurup sonucu gördükten sonra kesinlikle memnun kalacağınız bir ekip Startupsole.Emeğiniz ve özenli çalışmanızdan dolayı tekrar çok teşekkürler ederim.Devamını Oku
Ferhat Ozal
Ferhat Ozal
20:27 01 Nov 21
Şirket kurma işlemlerini çok basitleştiren bir şirket. Amerika'da şirket kurma gibi bir planınız varsa gönül rahatlığı... ile Startupsole ekibiyle çalışabilirsiniz.Devamını Oku
TOLGA DURUKAN
TOLGA DURUKAN
15:51 17 Oct 21
Bu kadar değerli bilgiyi, bu kadar güzel açıklayıp bizlere yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkürü bir borç biliyorum.
Pınar Yükselci
Pınar Yükselci
07:06 12 Oct 21
Startupsole dan aldığım hizmetten çok memnun kaldım. Amerika da şirket kurulumu işlemim sorunsuz ve hızlı şekilde... gerçekleşti. Bu süreçte her zaman ve çok hızlı sorularımı cevapladılar ve yardımcı oldular.TeşekkürlerDevamını Oku
Mertcan Öz
Mertcan Öz
10:42 26 Aug 21
Ellerinden gelen herşeyi yapmaya çalışarak sizi yönlendiren günün her saatinde size destek olan kaliteli ve bilgili... insanlar.. yardımları ve destekleri için birkez daha buradan çok teşekkür ederim.Devamını Oku
Batuhan Şengür
Batuhan Şengür
13:22 20 Aug 21
SoleStartup Ekibine ve Özellikle Muhammet Bey'e desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. SoleStartup yayınladığı... bilgiler ve Muhammet Bey'in desteği sayesinde Şirketimizi çok uygun fiyatlara kurduk ve Amerika'da aktif olarak hizmet veriyoruz. Aylardır Amerika'da şirket kurulumu ve diğer süreçleri araştırıyordum. Taki SoleStartup 'a rastlayıncaya kadar. İddia ediyorum İnternet üzerinde ki en açıklayıcı ve doğru bilgiler bu sitede.Buradan da tekrar tekrar teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim.Devamını Oku
Diğer Değerlendirmeler
js_loader

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü

39$'a LLC KURULUMU BAŞLATIN

Northwest ile LLC Kampanyasından Faydalanın