Twitter’dan Para Kazanma Stripe ile Ödeme Alma

İçerik üreticileri artık Twitter üzerinden para kazanabilecek. Twitter yüksek görüntülenme alan içerik sahiplerine ödeme yapacak. Ödemeler kullanıcılara Stripe üzerinden yapılacak.

Twitter üzerinden nasıl para kazanılır?

Twitter üzerinden para kazanmak için gereken koşullar neler?

Twitter üzerinden Stripe ile nasıl ödeme alınacak?

Tüm ayrıntılar bu makale…

Twitter’dan Para Kazanma Koşulları Neler?

Twitter, kullanıcılarına para kazandırmak için yeni bir sistem geliştirdi. Sistemin çalıştığı ülkeler arasında Türkiye’de bulunuyor. Yeni sistem kapsamında artık içerik üreticileri Twitter üzerinden para kazanabilecek fakat bunun için bir takım koşullar bulunuyor.

Öncelikle hesabın doğrulanmış bir hesap (Mavi Tik) olma şartı var. Yani para kazanmaya hak kazanan hesap, Twitter Blue abonelik sistemine dahil olmalı.

3 Ay Boyunca 5 Milyondan Fazla Tweet Gösterimi Gerekli

Twitter’dan para kazanma koşullarından diğeri ise hesabın 3 ay boyunca 5 milyondan fazla tweet gösterimi elde etmiş olması gerekiyor. Bu koşullar tamamlandığında mavi tik olan Twitter blue abonesi artık Twitter üzerinden para kazanabilir.

Bir diğer koşul ise Twitter kullanıcılarının 3 ay boyunca 5 milyondan fazla tweet gösterimi elde etmiş olmaları. Bu koşullar sonucunda Twitter kullanıcılarının hesaplarındaki para kazanma sistemi aktif oluyor.

twitter para kazanma twitter stripe hesap Twitter'dan Para Kazanma Stripe ile Ödeme Alma

Para kazanma aktif olduğunda ise yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi para aktarım bağlantısı hesaba tanımlanıyor. Kullanıcı Twitter hesabını Stripe hesabına bağlayarak kazandığı parayı Stripe üzerinden tahsil edebiliyor.

Twitter’dan Stripe ile Ödeme Almak. Twitter İçin Stripe Hesabı Aşmak

Twitter, içerik oluşturucular için para kazanma sistemini devreye sokarken ödeme işleyici olarak Stripe ile bir anlaşma sağladığını duyurdu.

Yani Twitter üzerinden kazanılan paralar sadece Stripe ile alınabilecek.

Stripe, Türkiye’de bireysel kullanıcıların hesap açmasına izin vermiyor bu sebeple Twitter üzerinden kazanılan parayı almak için ABD LLC şirket kurmak gerekiyor. ABD’de LLC şirkete sahip olan T.C vatandaşları legal olarak bir stripe hesabı açabilir. Ayrıca birde ABD’de bir dijital banka hesabı aşmak ta gerekecek.

İşleyiş;

  1. Twitter’da bir kullanıcı para kazanmaya hak kazanır
  2. Twitter ödemeyi kullanıcıya ait stripe hesabına aktarır
  3. Kullanıcı ise Stripe hesabına aldığı parayı ABD’deki banka hesabına 2 iş günü içinde alır
  4. ABD’deki bankadan bulunduğu ülkeye kolaylıkla transfer yapabilir

Eğer onaylanmış bir Stripe hesabını yoksa Twitter üzerinden para çekemezsiniz.

Stripe hesabı açabilmek için öncelikle bir ABD LLC şirket kurmak gerekmektedir. Sonrasında şirkete bir EIN number almalısınız. Northwest ile LLC şirket kurulumlarında ücretsiz EIN başvuru kampanyamız hala devam ediyor geç kalmadan faydalanabilirsiniz.

Stripe için LLC şirket kurmak hakkında derinlemesine makalemize buradan erişebilirsiniz.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.