Twitter’dan Para Kazanma Stripe ile Ödeme Alma

İçerik üreticileri artık Twitter üzerinden para kazanabilecek. Twitter yüksek görüntülenme alan içerik sahiplerine ödeme yapacak. Ödemeler kullanıcılara Stripe üzerinden yapılacak.

Twitter üzerinden nasıl para kazanılır?

Twitter üzerinden para kazanmak için gereken koşullar neler?

Twitter üzerinden Stripe ile nasıl ödeme alınacak?

Tüm ayrıntılar bu makale…

Twitter’dan Para Kazanma Koşulları Neler?

Twitter, kullanıcılarına para kazandırmak için yeni bir sistem geliştirdi. Sistemin çalıştığı ülkeler arasında Türkiye’de bulunuyor. Yeni sistem kapsamında artık içerik üreticileri Twitter üzerinden para kazanabilecek fakat bunun için bir takım koşullar bulunuyor.

Öncelikle hesabın doğrulanmış bir hesap (Mavi Tik) olma şartı var. Yani para kazanmaya hak kazanan hesap, Twitter Blue abonelik sistemine dahil olmalı.

3 Ay Boyunca 5 Milyondan Fazla Tweet Gösterimi Gerekli

Twitter’dan para kazanma koşullarından diğeri ise hesabın 3 ay boyunca 5 milyondan fazla tweet gösterimi elde etmiş olması gerekiyor. Bu koşullar tamamlandığında mavi tik olan Twitter blue abonesi artık Twitter üzerinden para kazanabilir.

Bir diğer koşul ise Twitter kullanıcılarının 3 ay boyunca 5 milyondan fazla tweet gösterimi elde etmiş olmaları. Bu koşullar sonucunda Twitter kullanıcılarının hesaplarındaki para kazanma sistemi aktif oluyor.

twitter para kazanma twitter stripe hesap Twitter'dan Para Kazanma Stripe ile Ödeme Alma

Para kazanma aktif olduğunda ise yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi para aktarım bağlantısı hesaba tanımlanıyor. Kullanıcı Twitter hesabını Stripe hesabına bağlayarak kazandığı parayı Stripe üzerinden tahsil edebiliyor.

Twitter’dan Stripe ile Ödeme Almak. Twitter İçin Stripe Hesabı Aşmak

Twitter, içerik oluşturucular için para kazanma sistemini devreye sokarken ödeme işleyici olarak Stripe ile bir anlaşma sağladığını duyurdu.

Yani Twitter üzerinden kazanılan paralar sadece Stripe ile alınabilecek.

Stripe, Türkiye’de bireysel kullanıcıların hesap açmasına izin vermiyor bu sebeple Twitter üzerinden kazanılan parayı almak için ABD LLC şirket kurmak gerekiyor. ABD’de LLC şirkete sahip olan T.C vatandaşları legal olarak bir stripe hesabı açabilir. Ayrıca birde ABD’de bir dijital banka hesabı aşmak ta gerekecek.

İşleyiş;

 1. Twitter’da bir kullanıcı para kazanmaya hak kazanır
 2. Twitter ödemeyi kullanıcıya ait stripe hesabına aktarır
 3. Kullanıcı ise Stripe hesabına aldığı parayı ABD’deki banka hesabına 2 iş günü içinde alır
 4. ABD’deki bankadan bulunduğu ülkeye kolaylıkla transfer yapabilir

Eğer onaylanmış bir Stripe hesabını yoksa Twitter üzerinden para çekemezsiniz.

Stripe hesabı açabilmek için öncelikle bir ABD LLC şirket kurmak gerekmektedir. Sonrasında şirkete bir EIN number almalısınız. Northwest ile LLC şirket kurulumlarında ücretsiz EIN başvuru kampanyamız hala devam ediyor geç kalmadan faydalanabilirsiniz.

Stripe için LLC şirket kurmak hakkında derinlemesine makalemize buradan erişebilirsiniz.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

10 Yorum. Yeni Yorum

 • Stripe hesabı için önce bireysel tanım yaparken sonra yanlışlıkla şirket olarak işlemlere devam ettim. Sadece bireysel olarak işlemlerimi yapmak için ne yapmam gerekir. Şirket olarak yapılan işlemi nasıl düzeltebilirim. Yardımcı olur musunuz

  Cevapla
 • Bu içeriği neden devam ettirmediniz? LLC’i kurduk tamam, Twitter’dan gelir etme işini, Stripe express’i açmayı nasıl halledeceğiz? Bu konuda rehberi tamamlayamaz mısınız? Ya da en azından bana bireysel yardımcı olamaz mısınız rehber bitene kadar?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   29 Kasım 2023

   Stripe hesap acma ile ilgili ayri bir makalemiz var zaten öncelikle banka hesabinizi açarak başlayın sonra stripe hesabınızi zaten her durumda açarsınız blogumuzda stripe hesap acmak olarak aratin ilgili makaleye ulaşabilirsiniz

   Cevapla
   • Evet onu da okudum aslında kıymetli bilgi için teşekkürler. Normal stripe hesabını orayı okuyarak açacağım. Fakat ben normal stripe’dan ziyade Twitter üzerinden LLC adına Stripe express nasıl açılır ve gelir paylaşımı modeline ortak olunur konusunu yani bu sayfadaki konuyu kastetmiştim. Bu konuda çok büyük bir boşluk var inanın günlerdir tek kaynak bulamadım.

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     29 Kasım 2023

     Rica ederiz. Yeni bir güncelleme ile birlikte Twitter üzerinden yönlendirme ile stripe hesabi açarken bireysel olarak ta hesap acilabildigi konusunda bilgi aldik. Şirket ile hesap açmadan direk bireysel olarak stripe hesabi açmayı denediniz mi? Twitter dan giden bağlantı ile stripe in Tr Kullanıcılarına ozel bir sayfadan kayit aldigi söyleniyor isterseniz temiz bir tarayicidan bu sekilde de deneyebilirsiniz.

     Cevapla
     • Evet o konudan haberdarım fakat o yöntemde vergi dairesinden istisna yazısı, bağkur kaydı yapma vs gibi zorunlu detaylar oluyor. Ayrıca ilerde Türkiye’nin Stripe’ı yasakladığı gibi bu işlemi de yasaklamayacağının bir garantisi yok. O yüzden Hazır bir LLC sahibiyken direkt LLC’e almak daha mantıklı geldi. Fakat LLC sahipleri Stripe Express’i nasıl açar sorusunun cevabı, bir rehber asla yok hiçbir yerde. Siz bu konuda çok iyisiniz belki yazarsınız. Fakat ondan önce sorayım; sizin öteki makaleyi takip ederek normal Stripe hesabı açarsak o hesapla Twitter’dan ödeme alabilir miyiz? Çünkü Stripe ile Stripe express’in farklı şeyler olduğunu duydum daha önce yapanlardan.

      Cevapla
      • Nazmi Özer
       29 Kasım 2023

       Bu durumu detaylıca test edebileceğimiz bir twitter hesabımız yok maalesef bu sebeple o asamada ne gibi adımlar var bilmemiz zor fakat kurumsal stripe hesabinizi twitter hesabınıza baglayabiliyor olmalısınız bu sekilde denediniz mi?

       Cevapla
       • Yok işte henüz onu denemedim Stripe kurumsal ile Stripe Express ayrı şeyler bilgisini aldığım için. Onu soruyordum aslında öteki makaledeki adımları takip edip normal stripe hesabı açsak yine de bağlayabilir miyiz Twitter’a diye. Duruma göre deneyeceğim, eğer bağlayabilirsem buraya yazarım. Sizin öteki makaledeki yolla Stripe hesabı açarken illa bir ödeme sayfası bulunan bir websitesi olması gerekmiyor değil mi? Kurumsal bir şirket sayfası da iş görecektir umarım?

       • Nazmi Özer
        29 Kasım 2023

        Bir web sitesi linki gösterip onay almaya çalışın en azından hesabi onaylatirken cok fazla incelemeye tabi olmuyor. Gösterilen web sitesinden bir kac odeme aldiktan sonra manuel inceleme yapilip site politikalara uygun mu değil mi kontrol ediyorlar. Eğer ilerleme olursa buradan yazabilirsiniz. Bol şanslar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.