0

Dropshipping Veren Firma: Spocket İncelemesi

Dropshipping Veren Firma: Spocket İncelemesi

Son güncelleme tarihi : 7 Ocak 2022

Bilindiği gibi, başarılı  bir dropshipping için bir dizi faktör var : Stoklarınızın kalitesi, teslimat süreleri, kar marjları ve marka kimliği başta olmak üzere bu faktörlerin tümü online mağazanızın başarısında büyük bir rol oynuyor.

Aliexpress’e alternatif olarak ürünleri direk ABD ve Avrupa depolarından gönderen Spocket.co, özellikle teslim süresi bakımından bir velinimet diyebiliriz.

Spocket.co tarzındaki entegrasyon tabanlı uygulamalar, yukarıdaki tüm sorunların üstesinden gelmenize yardımcı olur. Üstelik shopify ve woocommerce için app’leri bulunan spocket, dünya genelinde 30.000 den fazla dropshipping girişimcisi tarafından aktif olarak kullanılıyor.

Aliexpress’in 2,3 hafta gibi uzun teslimat süreleri göz önünde bulundurulduğunda, Spocket çözümü hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazıda ele almaya çalışacağız. Bu sayede, bu programın online mağazanıza ve işinize uygun olup olmadığına kendiniz karar verebilirsiniz.

spocket nedir shopify dropshippin spocket Dropshipping Veren Firma: Spocket İncelemesi

Spocket Nedir?

Spocket kısaca, bir bir dropshipping uygulamasıdır.  Shopify ve WooCommerce tabanlı mağazalarla ücretsiz app leri sayesinde entegre olabiliyor. Gözünüze kestirdiğiniz bir ürünü tek tuşla mağazanıza ekleyebiliyorsunuz. Spocket sayesinde birkaç tıklama ile Birleşik Krallık, ABD ve Avrupa’daki’ tedarikçilerin ürünlerini satan bir dropshipping işi başlatabilirsiniz (ayrıca Yeni Zelanda ve Avustralya’da bulunan birkaç sağlayıcı da platformda mevut).

Spocket’in bünyesinde tutmuş (Winner) ürünlerinde bulunduğu on binlerce ürün var. Ayrıca talep üzerine talep üzerine baskı şeklinde ürünlerde mevcut. Kısacası, müşterilerinizin ihtiyaçlarını daha hızlı ve kaliteli ürünlerle karşılayabileceğiniz, online mağazanıza kolay entegre edebileceğiniz, bünyesinde kaliteli tedarikçiler bulunduran bir platformdur.

Ayrıca, Spocket ile çeşitli tedarikçilerden örnek numune ürünlerde sipariş edebiliyorsunuz. Ürünlerin kalitesine önem veriyorsanız ürün tanıtımlarına başlamadan önce numune talep edebilirsiniz. Bu örnek ürünleri teslimat süresini test etmek ve kendi ürün fotoğraflarınızı çekmek için de kullanabilirsiniz.

spocket nedir shopify dropshippin spocket w Dropshipping Veren Firma: Spocket İncelemesi

Şöyle bir avantajı da eklemek gerek, Spocket’in yüksek kaliteli ürünleri, perakende fiyatlarının %60’ı kadar daha uygun maliyetlerle sunuluyor. Bu uygun maliyetlerle sattığınız her üründen daha fazla kar elde etme fırsatına sahip olursunuz.

Bu arada inanılmaz derecede hızlı teslimat sürelerinin olduğunu iddia ediyorlar. Bunda bir abartı olacağını düşünmüyorum çünkü, Spocket tedarikçilerinin %70’i ABD’de veya Avrupa’da bulunuyor. Bu nedenle müşteriler siparişlerini genellikle iki ila beş gün arasında teslim alabiliyor.

Aliexpress veya uzak doğu kökenli dropshipping firmalarıyla karşılaştırıldığında muazzam bir teslimat süresi diyebiliriz. Bu sayede müşteri memnuniyeti yönünden olaya bakarsak, sizden bir ürün alan müşterinin, teslimat süresinin ve ürünün kalitesinden dolayı tekrar sipariş geçme ihtimali yüksektir.

Spocket Nasıl Çalışır?

Aşağıya spocket’in nasıl çalıştığına dair bir video ekliyorum.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Spocket , yüksek kaliteli ürünler seçip talep üzerine ( Printful ve Oberlo ile birlikte kullanabileceğiniz) ürünleri baskı yapmanıza olanak tanır .

Aşağıdakiler dahil çeşitli ürün kategorileri arasından seçim yapabilirsiniz:

Trending icon

Trending

Women clothing icon

Women’s Clothing

Bath beauty icon

Bath & Beauty

Kids babies icon

Kids & Babies

Jewelry & Watches icon

Jewelry & Watches

Tech Accessories icon

Tech Accessories

Toys icon

Toys

Home & Garden icon

Home & Garden

Pets icon

Pets

Footwear icon

Footwear

Accessories icon

Accessories

Automotive icon

Automotive

Men's Clothing icon

Men’s Clothing

Bags & Wallets icon

Bags & Wallets

Seasonal icon

Seasonal

Festivals & Parties icon

Festivals & Parties

Sports & Outdoors icon

Sports & Outdoors

Gifts icon

Gifts

Spocket.co ya buradan ücretsiz olarak üye olduktan sonra (üye olmadan ürünlerin tüm detaylarına ulaşamıyorsunuz) arama çubuğuna anahtar kelimeler yazarak veya fiyat filtrelerini kullanarak muazzam ürün yelpazesine ulaşabilirsiniz.  İçiniz rahat olsun, tüm Spocket ürünleri perakende fiyatlarının% 30-60’ı arasında indirimlerle gelir, bu da size iyi bir kar marjı oluşturur.

Spocket Nasıl Kullanılır

Artık Spocket’in Shopify ve Woocommerce mağazalarına entegre olarak tek tıkla ürünleri mağazanıza aktarabildiğinizi biliyorsunuz. Bunun nasıl yapılacağına dair aşağıya bir kaç açıklama bırakıyorum.

1.Online Mağazanızı Spocket’e Bağlayın

Eğer Shopify kullanıyorsanız Spocket için Shopify uygulamasını mağazadan aratın. Woocommerce için ise eklenti veri tabanında arama yapabilirsiniz. Sonraki süreç her iki platform için de hemen hemen aynı. Ardından uygulamayı ekle butonuna tıklayın. Sizden giriş bilgileriniz istenecektir. Bu sayede Shopify mağazanızı Spocket stoklarına bağlamış oluyorsunuz. Bağlantıyı başarılı bir şekilde yaptıktan sonra Spocket ürünlerini araştırabilir, ürünleri pazarlayıp satmak için incelemeler yapabilirsiniz.

2.Satılacak Ürünler Bulun

Aradığınız ürünleri arama çubuğuna yazmanız yeterlidir. Veya, çeşitli filtrelerden yararlanarak ürünleri kolayca araştırabilirsiniz.

  • Ürün kategorileri
  • Fiyat
  • yer
  • Spocket’in premium ürünleri

3.Seçtiğiniz Ürünleri Mağazanıza Aktarın

Seçtiğiniz ürünleri mağazanıza eklemek için mouse imlecini ürün üzerinde gezdirin ve altta çıkan “add to import list” butonuna tıklayıp ürünü, ekleme kuyruğuna alın.

spocket nedir shopify urun ekleme Dropshipping Veren Firma: Spocket İncelemesi

Daha sonra ‘import list’ i görüntülediğinizde, ürünü shopify mağazanızda yayınlamadan önce son kontrolden geçirebilirsiniz. Ayrıca bu aşamada ürünlerinizin açıklamalarını değiştirebiliyorsunuz. Her şeyden emin olduktan sonra ürünleri mağazanıza eklemek için “Push To Store” butonuna tıklayabilirsiniz.

3.Spocket Fiyatlandırması ve Ücretleri

Spocket’a ücretsiz olarak başlayabilirsiniz. Daha çok özellik ve ürün ekleme seçeneği sunan bir ücretli plana geçmeden önce platformu hem test edip hem de kullanabiliyorsunuz.

Ücretsiz plan sayesinde şu özellikleri kullanabiliyorsunuz; (14 gün)

  • Shopify veya Woocommerce mağazanıza 25 adede kadar Spocket ürünü ekleyebiliyorsunuz
  • Gerçek zamanlı stok güncellemesi yapabilirsiniz
  • E-posta desteği alabiliyorsunuz
  • Sınırsız sayıda ürün sipariş edebilirsiniz
  • Global fiyatlandırma kuralları geçerlidir
  • Tüm siparişler için kargo takip numaraları sağlanır

Deneme sürümünden sonra aylık 25$’ a starter plana geçebiliyorsunuz.

Eğer işleriniz büyürse ve 25’ten fazla Spocket ürününü mağazanıza eklemek isterseniz, bu aşamada ayda 49 $  olan (yıllık ödeme yapıldığında 29 $ / ay geliyor)’ Pro Plan’a geçmeniz gerekecek . Bu plan sayesinde mağazanıza, 250’ye kadar ürün ekeleyebiliyorsunuz.

Ancak 250 ürün bana yeterli olmaz derseniz, sınırsız ürün ekleme hakkı veren ‘Empire Planı’ na geçiş yapabilirsiniz. Bu plan en pahalı seçenektir ve sizi ayda 99$ (yıllık ödeme yapıldığında 79$  / ay) mal olur.

Spocket Aboneliğini İptal Edebilir Miyim?

Spocket aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız, bunu dilediğiniz zaman yapmakta özgürsünüz . Herhangi bir sözleşmeye bağlı değilsiniz. İptal etmeden önce Spocket’in ücretli planlarından birinin size getireceği  avantajları son kez düşünün. Eğer aylık gideri karşılamıyorsa iptal edip Aliexpress çözümüne geri dönmekte özgürsünüz.

Spocket Artıları

Spocket kullanmak size bazı avantajlar sağlar. İşte bunlardan bazıları;

Stoklarınız Otomatik Güncellenir

Spocket stokları mağazanızla entegre olarak anlık olarak güncellendiği için mağazanızdaki bir ürünün yok satması gibi bir durumla karşılaşmazsınız.

Gerçek Zamanlı Sipariş Takibi

Siparişlerinizin durumunu her adımda takip edebiliyorsunuz, böylece müşterileriniz siparişinin ne aşamada olduğunu takip edebilecek (Bunu siz de takip edebiliyorsunuz)

Ürünleri Tek Tıkta Mağazanıza Aktarabilirsiniz

Daha önce de belirtiğimiz gibi seçtiğiniz bir ürünü kendi shopify mağazanıza tek tıklamayla aktarabilirsiniz. Bu aşamada ürünlerin açıklamalarını, resimlerini ve fiyatlarını belirleyebiliyorsunuz. Bu özelliğin olmadığını düşünürseniz ürünleri manuel olarak siteye eklemek bir işkenceye dönüşebiliyor. Spocket bu özelliğiyle sizi bu işkenceden kurtarır.

Otomatik Sipariş

Müşteriniz bir sipariş geçtiğinde tedarikçi, adres bilgilerini sistemden gördüğü için hiç bir şey yapmanıza gerek kalmadan siparişi müşterinin adresine gönderiyor. Bu durumda siz, sistemi bir kez kurduktan sonra sadece satışlarınızı izliyorsunuz  o kadar.

Otomatik Fiyatlandırma

Mağazanıza eklediğiniz ürünlerin fiyatlarını verdiğiniz yüzdeye göre toplu olarak veya tek tek arttırıp indirebiliyorsunuz.

Sonuç

Spocket, Aliexpress ve uzak doğu tedarikçilerine göre hızlı teslimat sağlayan ve kaliteli ürünler sunan bir çözümdür. Eksik yönleri ise tedarikçilerle direk iletişim kuramamanız ve ürünlere özel etiket veya logo talep edememenizdir. Bunlar göz ardı edilirse ürün kalitesi ve kullanım kolaylığı bakımından iyi bir dropshipping tedarikçi ortağı diyebilmek mümkün.

Spocket.co’ ya bu referans linkinden üye olabilirsiniz.

Bol şanslar!

 

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Yeni yazılar

Müşteri Yorumları

Startupsole
5.0
Based on 32 reviews
powered by Google
Hüseyin Ergül
Hüseyin Ergül
13:51 29 Apr 22
Startupsole dan LLC şirket kurulumu için destek aldık. Kesinlikle işlerinde oldukça başarılılar ve ne zaman sorumuz... olsa anında cevap verdiler. Kendilerinden bu hizmeti aldığım için oldukça memnunum. Amerika da şirket kuracak arkadaşların düşünmeden kendileriyle çalışmasını öneririm.Devamını Oku
Onur Yavuz
Onur Yavuz
06:39 22 Apr 22
startupsole dan llc sirket kurulumu, banka hesabı acılımı ve stripe icin hizmet aldım. gayet ilgililer ve islerimi... eksiksiz hallettiler. cok hızlı yanıt aldıgım bir hizmet oldu kendilerine teşekkür eder ve sizin icinde öneririm...Devamını Oku
Ozan Kavurmacı
Ozan Kavurmacı
20:27 11 Apr 22
Sürecin her aşamasında ilgili ve bilgilendiriciydiler. Tavsiye ederim
Cem Oktay
Cem Oktay
18:50 31 Mar 22
Çok başarılı ve sonuç odaklı hizmetleri ile en kısa zamanda sonuç aldım. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Tebrik ve... teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.Devamını Oku
Ayhan KARAGÖZ
Ayhan KARAGÖZ
20:37 18 Mar 22
Çok kaliteli, dürüst, yardımsever bir ekip. Teşekkürler
Furkan Danış
Furkan Danış
19:33 17 Mar 22
Şirket kurulumunda herkesin cevabını verebildiği konular haricinde, tüm sorulara hızla yanıt veriyorlar. Her konuda... destek olmak için öncü oluyorlar. İnanılmaz bir ekip, süpersin StartupSole!Devamını Oku
Ferhat Güney
Ferhat Güney
11:35 04 Mar 22
Amerika'daki şirketim için EIN numarası başvurusu yaptım. Süreç o kadar hızlı ilerledi ki aşırı memnun kaldım. Benim... için iyi bir deneyim oldu. StartupSole bu konuda inanılmaz güzel destek sağlıyor.Devamını Oku
FURKAN ÇAKAR
FURKAN ÇAKAR
20:26 04 Dec 21
Startup Sole ekibine ve birlikte çalıştığımız Nazmi Bey'e ilgi ve alakalarından gerçekten çok teşekkür ederim, 7 gün 24... saat sorularıma bıkmadan usanmadan cevap verdiler, aldıkları ücreti kat kat fazlasını hak ediyorlar. Kesinlikle Startup Soleyi tavsiye ederim, pişman olmazsınızDevamını Oku
Orhan Kurtulan
Orhan Kurtulan
18:00 30 Nov 21
Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bilgi ve tecrübelerini aktardıkları web sitelerinde eşsiz bilgiler öğrendim ve... kendileri ile iletişime geçtikten sonra da her türlü desteği verdiler.Devamını Oku
Resul Pakır
Resul Pakır
05:22 04 Nov 21
Çok ilgili bir şirket, tüm çalışanlara ayrı ayrı teşekkür ederim, süreci çok hızlı bitirdiler.
Burak özgün
Burak özgün
18:05 03 Nov 21
USA'da şirket kurma işlemlerine başladığımız ilk günden kuruluş işlemlerinin tamamlandığı son güne kadar gösterdikleri... ilgi ve alakadan dolayı Startupsole ekibine çok teşekkür ederim.24/7 ulaşabileceğiniz, sorduğunuz istisnasız her soruya cevap bulabileceğiniz ve yardımlarına başvurup sonucu gördükten sonra kesinlikle memnun kalacağınız bir ekip Startupsole.Emeğiniz ve özenli çalışmanızdan dolayı tekrar çok teşekkürler ederim.Devamını Oku
Ferhat Ozal
Ferhat Ozal
20:27 01 Nov 21
Şirket kurma işlemlerini çok basitleştiren bir şirket. Amerika'da şirket kurma gibi bir planınız varsa gönül rahatlığı... ile Startupsole ekibiyle çalışabilirsiniz.Devamını Oku
TOLGA DURUKAN
TOLGA DURUKAN
15:51 17 Oct 21
Bu kadar değerli bilgiyi, bu kadar güzel açıklayıp bizlere yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkürü bir borç biliyorum.
Pınar Yükselci
Pınar Yükselci
07:06 12 Oct 21
Startupsole dan aldığım hizmetten çok memnun kaldım. Amerika da şirket kurulumu işlemim sorunsuz ve hızlı şekilde... gerçekleşti. Bu süreçte her zaman ve çok hızlı sorularımı cevapladılar ve yardımcı oldular.TeşekkürlerDevamını Oku
Mertcan Öz
Mertcan Öz
10:42 26 Aug 21
Ellerinden gelen herşeyi yapmaya çalışarak sizi yönlendiren günün her saatinde size destek olan kaliteli ve bilgili... insanlar.. yardımları ve destekleri için birkez daha buradan çok teşekkür ederim.Devamını Oku
Batuhan Şengür
Batuhan Şengür
13:22 20 Aug 21
SoleStartup Ekibine ve Özellikle Muhammet Bey'e desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. SoleStartup yayınladığı... bilgiler ve Muhammet Bey'in desteği sayesinde Şirketimizi çok uygun fiyatlara kurduk ve Amerika'da aktif olarak hizmet veriyoruz. Aylardır Amerika'da şirket kurulumu ve diğer süreçleri araştırıyordum. Taki SoleStartup 'a rastlayıncaya kadar. İddia ediyorum İnternet üzerinde ki en açıklayıcı ve doğru bilgiler bu sitede.Buradan da tekrar tekrar teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim.Devamını Oku
Diğer Değerlendirmeler
js_loader
Menü