Amazon İçin ABD’de Şirket Kurulabilen 9 Eyalet

Amazon.com’da (Amazon USA) satıcı hesabı açılışlarında bilindiği gibi Amazon, artık utility bill uygulamasını kaldırdı.

Amazon hesabı açarken ABD şirket adresinizi girdiğinizde, Amazon size bir kaç gün içinde adres doğrulaması için aşağıdaki gibi bir doğrulama kartı gönderiyor.

Northwest registered agent ile ABD’de kurulan şirketler acentenin paylaşımlı adreslerini ücretsiz olarak noter onaysız kullanabiliyor. Northwest, kurulan işletmelere ücretsiz adreslerini kullanma izni verirken aynı zamanda Amazon hesabı açılışında gelen doğrulama kartlarını Wyoming ve Delaware eyaleti dahil toplamda 9 ayrı eyalette kabul ediyor.

Amazon İçin Northwest ile Amerika’da Şirket Kurulacak Eyaletlerin Listesi Aşağıdadır

  1. CA – California
  2. DE – Delaware
  3. FL – Florida
  4. ID – Idaho
  5. IL – Illinois
  6. MT – Montana
  7. NY – New York
  8. TX – Texas
  9. WY – Wyoming

Northwest tarafından teyit ettiğimiz bilgiye göre bu kodları şirket sahipleri için için 9 eyalette teslim alacaklar ve dijital olarak tarayıp hesap sahiplerine teslim edecekler.

Geçmişte sadece Wyoming eyaleti bu kodlara uyumluydu artık içlerinde Florida’nın da (Florida’da Resale Certificate online alınabiliyor) bulunduğu 9 eyalette hizmet geçerli oldu.

Bu adres doğrulama kartı, ABD iş adresinize posta yoluyla gelir ve bir kaç gün içinde size sağlanan unique verification code bilgisini hesap açılışındaki alana girerek adresinizi bu yolla kolayca doğrularsınız.

Gelen posta, Northwest Registred Agent müşteri panelinize dijital olarak yüklenir ve size e-posta ile bildirilir.

Amazon hesabı açarken bu gibi bir kod alacaksınız:

image Amazon İçin ABD'de Şirket Kurulabilen 9 Eyalet

Northwest Artık 9 Eyalette Amazon Adres Doğrulama Kodlarını Kabul Ediyor

Amazon Adres Doğrulama Kodlarını adres sistemlerine geçmişte kabul etmeyen Northwest, artık 9 ayrı eyalette bu kodları kabul ettiğini, gelen postaları standart evraklarda olduğu gibi aynı gün açıp tarayacağını ve dijital olarak teslim edeceğini duyurdu.

Bunun için Northwest’e herhangi bir ek ücret ödemenize gerek bulunmuyor. Northwest ile 39$+ eyalet harcı ödeyerek aşağıdaki 9 eyaletten herhangi birinde bir LLC şirket kurabilirsiniz. Bu eyaletlerde LLC şirketinizi Northwest ile kurarken Physical Address ve Mailing Address kısmını registered agent adress olarak bırakmanız yeterli olacaktır.

image 1 Amazon İçin ABD'de Şirket Kurulabilen 9 Eyalet

Northwest’in sunduğu ücretsiz şirket adresleri aşağıdaki 9 eyalette Amazon adres doğrulama kodlarını kabul ettiği için özel bir adres şirketinden adres hesabı veya sanal ofis kiralamanıza artık gerek kalmıyor.

Farklı Bir Eyalette LLC Kurabilir Miyim?

Bu listedeki 9 eyalet harici farklı bir eyalette Amazon hesabı açmak ve Amazon işi yapmak amacıyla bir LLC kurarsanız, ücretsiz sunulan şirket adreslerine bu kodları kabul etmezler. Bu hizmetin sadece belirli eyaletlerde (Yukarıdaki 9 eyalet) geçerli olduğunu bildiriyorlar.

Eğer liste haricinde farklı bir eyalette Amazon için Northwest üzerinden şirket kurma planınız varsa, adres doğrulama kartlarını teslim alıp size ulaştırmayacaklarını bilmenizde fayda var.

Bu tip bir uygulama için Northwest’ten aylık ödemeleri olan sanal ofis, premium mail forwarding veya başka bir adres şirketinden özel süit içeren adres kiralamanız, şirket posta adresi olarak o adresleri göstermeniz gerekecek.

NOT : ABD’de hemen hemen hiç bir adres şirketi Google İşletme kaydı için gelen adres doğrulama PIN’lerini kabul etmemektedir. Ayrıca Google Adsense (veya Google Admob) adres doğrulama kodlarını da hemen hemen hiç bir sanal ofis veya adres şirketi kabul etmiyor.

Bu gelişmeden sonra artık Amazon için sadece Wyoming eyaletinde şirket kurmak zorunda değilsiniz. Resale Certificate belgesinin kolay alındığı Florida gibi eyaletleri de tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.