Neden ABD’de şirket makaleleri?

İçeriğimizin %80’lik bölümü ABD’de şirket kurma konularını içeriyor çünkü bir işe başlamak için şirket kurmak gerekiyor. Şirket kurmak denildiğinde bunu ABD’de yapmak oldukça ekonomik ve kolay. Ayrıca Global pazara açılmak için gerekli tüm ekosistem (Şirket, banka hesabı, kredi kartı ile ödeme alma vb.) ABD’de kolaylıkla kurulabilir.

Sadece Amerika’da şirket kurma makaleleri mi paylaşıyorsunuz?

Aslında tüm içeriğimiz şirket kurma kategorisinde değil. Girişimcilik adına farklı türden makaleler de paylaşıyoruz fakat makalelerimiz büyük oranda ABD’de şirket kurmak üzerine kurgulandı.

Diğer ülkelerde şirket kurmayı öneriyor musunuz?

Bir işletme veya şirket kurulumu tavsiyeden öte bir şey… İhtiyacınız nerede ve hangi coğrafya da ise işinizi orada da kurabilirsiniz. Amerika’yı tavsiye etmemizin en büyük sebepleri şunlar;

Şirket kurmak ucuz, vergi sistemi makul, her şey online yürütülebiliyor, banka hesabı ve kredi kartlarından ödeme almak kolay.

Diğer sebebi ise ABD’de şirket kurulum süreçlerine diğer ülkelere nazaran daha fazla hakimiz. Bilgimiz olan konularda paylaşım yapmayı seviyoruz.

Eğer ihtiyacınız varsa, operasyonu kolaysa, vergi avantajı varsa, banka hesabı açmak kolaysa, Amazon gibi platformlara hesap açmak sorunsuzsa ve prosedürlerine hakimseniz farklı ülkelerde de şirket kurabilirsiniz.