0

Online Kurs Satmak için Eğitim Şirketi Kurmak

Online kurs açmak

Son güncelleme tarihi : 7 Ocak 2022

Online kurs işine başlamayı düşünüyorsanız, şu an harekete geçmek için en iyi zaman olabilir!

Salgın ve sosyal mesafe dünyayı alt üst etse de bir şey tam olarak netleşti. İnsanlar her zamankinden daha fazla online oluyor. Sadece insanların evden alışveriş yapması ve şirketlerin online toplantılar düzenlemesinin yanında, eğitim ve kişisel gelişim endüstrisi de oldukça değişti.

Sadece örgün eğitim değil kişisel gelişim amaçlı eğitimler de online olmaya başladı.

En son veriler, online eğitim pazarının önümüzdeki birkaç yıl içinde iki katından fazla artacağını ve 2025 yılına kadar neredeyse 350 milyar dolara ulaşacağını gösteriyor. Artan talep, hem çevrimiçi kurslar arayan bireylerden hem de şirketlerden geliyor.

Veriler pandemi öncesine dayalı ve buna rağmen ciddi bir artış ön görülmüş. Peki pandemi sonrasındaki gelişimi hayal edebiliyor musunuz?

Değişime Ayak Uydurmak

Bilindiği gibi 2020 çoğu insanın planladığı gibi bir yıl olmadı fakat akıllı girişimciler, zamana, koşullara, ekonomiye hızlıca ayak uydurup piyasanın isteklerine hızlıca cevap vererek durumu lehine çevirebilir.

Pandemi öncesinde zaten bir çıkışa geçen online eğitimler ve online kurslar günümüz koşullarında bir ihtiyaç haline geldi. Bundan sonra da bu ihtiyacın kalıcı hale gelmesini tahmin etmek zor değil.

Online Kurs İşine Neden Girilmeli?

online kurs sitesi acmak Online Kurs Satmak için Eğitim Şirketi Kurmak

İnsanlar artık daha az seyahat ve hareket ettikleri için ister istemez öğrenim ihtiyaçlarını dijital olarak karşılamak zorunda kalıyor. Ayrıca online kurslar kişiye bilgi yüklemesi yapmıyor ve bilgiyi sindire sindire vakit buldukça almak, tekrar tekrar izleyerek öğrenmek oldukça etkili bir öğrenme biçimi haline geliyor.

Bu yüzden online kurslar bugün ve gelecekte kısacası her daim olmaya devam edecektir.

Eğer belirli bir alanda uzmanlığınız varsa artık bu yeteneğinizi değere ve en önemlisi de paraya çevirme zamanı çoktan gelmiş olmalı. Herhangi bir alanda elde ettiğiniz becerilerinizi online bir kursla insanlara satarak gelir elde ederken, insanların sizin yeteneklerinizden faydalanması aslında tam bir kazan kazan senaryosuna iyi bir örnektir

Planlama

Her iş bir planla başlar. Başlarken, gelecekte başka kurslar hazırlayıp bu işi geliştirme konusunda planlar yapabilirsiniz veya tek seferlik bir proje olarak ta düşünebilirsiniz.

İş planınızı oluşturmak için aşağıdaki başlıkları ayrı bir sekmede açıp okumanızı tavsiye ederim.

10 Adımda Kusursuz Bir İş Planı Oluşturmak

Bir Excel Sayesinde Milyonluk Bir İşletmeyi Yönetmek

Kursunuzu hangi platformda satacaksınız?

online kurs sitesi acma Online Kurs Satmak için Eğitim Şirketi KurmakBu aşamaya geldiğinizde önünüzde iki seçenek bulunuyor;

 1. Udemy veya Teachable gibi paket platformlar kullanmak
 2. Online kurslarınızı kendi sitenizden satmak

Başlangıçta Udemy veya Teachable gibi platformları düşünebilirsiniz fakat bu platformlar kendi sisteminizdeki esnekliği ve rahatlığı size sağlamaz. Ummadığınız anda rakiplerinizin yaptığı bir indirim sizi arka sıralara düşürebilir. Veya hazır platformların uyguladığı farklı komisyon oranları veya aylık giderleri gelecekte size ek maliyetler çıkartabilir.

Peki kendi platformunuzu kurmayı seçerseniz?

Eğer kurslarınızı kendi platformunuzda (kendi web sitenizde) satmak isterseniz önünüzde hiç bir kısıtlama olmaz ve daha rahat hareket edersiniz. Fiyatları kendiniz belirleyip pazarlama amaçlı açılış sayfalarınızı özelleştirip, kendi satış huninizi (sales funnel) kurarak işinizi farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Kendi platformunuzu oluşturmanın bir diğer avantajı da kendi markanızı oluşturmak ve işi bir üst seviyeye taşıyarak çapraz satışlarla daha fazla gelir elde etmek olabilir.

Kredi Kartı İle Ödemeyi Nasıl Alacaksınız? Şirket Kurmak Gerekecek mi?

online kurs sitesi acmak 2 Online Kurs Satmak için Eğitim Şirketi KurmakGerek vergilendirme, gerek insanlara güven verme, gerekse kredi kartlarından daha rahat ödeme alabilmek için online kurs işini şirketleştirmek çok mantıklı olabilir. Online kurslarınızı satarken ödeme alabileceğiniz bir alt yapı oluşturmak için ve bunun yanında kurumsal bir yapı yaratabilmek amacıyla Amerika’da vergiden muaf bir şirket kurabilirsiniz.

Kuracağınız Amerikan şirketi ile sadece kurs  satmak zorunda değilsiniz. Dilerseniz şirketinizi e-ticaret yapmak, e-kitap satmak, yazılım satmak veya başka bir online iş yapmak için de kullanabilirsiniz.

Amerika’da online bir iş oluşturmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor;

 1. Uygun Fiyata ABD’ de Bir Şirket Kurun
 2. Ücretsiz EIN Numaranızı Alın
 3. Amerika’ da Banka Hesabı Açın
 4. Doğrulanmış Bir Stripe Hesabı Açın

Bu adımları tamamladığınızda Amerika’da bir LLC oluşumuna sahip olabilecek ve LLC şirketiniz sayesinde istediğini tüm kategorideki online işleri Türkiye’den veya başka bir coğrafyadan yürütebileceksiniz.

Online kurslarınızı sadece Türkiye’ye değil dünyanın her bölgesine satabilirsiniz. Gerek online kurs, gerekse farklı bir online iş olsun fark etmez, planınızı oluşturup bir an önce vergi avantajlarından faydalanmak için bir Amerikan şirketi kurmanız sizin çıkarınıza olacaktır. Şirketinizi kurduktan ve vergi numaranızı (EIN) aldıktan sonra istediğiniz her alanda online iş yapabilirsiniz.

Başarılı Bir Online Kurs Oluşturma Adımları

online kurs sitesi acmak 3 Online Kurs Satmak için Eğitim Şirketi KurmakSıfırdan bir online kurs oluşturmak oldukça eğlenceli olabilir fakat bunun yanında bazı zorluklarında olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor. Artık online bir kurs hazırlayıp satmanın önemini kavradığınıza göre bunun nasıl olacağına dair süreçleri ele almaya başlayalım.

Online Kursun Konusu Belirleyin

İlk olarak nasıl bir iş modeli kuracağınıza karar vermelisiniz. Aşağıdaki maddelere bir göz atın ve online kurs modeline karar verin;

 • Kendi uzmanlığınızın olduğu tek bir konuya yönelerek kurs satmak
 • Eğitmenler bulup başkalarının deneyimlerinin olduğu karma bir sistem kurmak
 • İsteyen herkesin eğitmen olabileceği ve kurslarını yükleyebileceği bir platform oluşturmak

Burada ilk seçenek başlangıç için hem daha az riskli hem de daha az maliyetlidir. Çünkü diğer iki seçeneği düşündüğünüzde karşınızdaki mevcut rakiplerin gücünü göz önünde bulundurmalısınız. (Örneğin Udemy.com)

Seçiminizi yaptıktan sonra işin en önemli kısmı, kursun hangi konuda olacağına karar vermektir. Kurs kategorisini veya konusunu nasıl seçeceksiniz?

 1. Sevdiğiniz ve ilgi duyduğunuz bir konu seçin: İlgi duyduğunuz ve tutkunu olduğunuz bir alanda seçim yapmanız gerekiyor. Herkesin bir ilgi alanı ve diğerlerine göre uzman olduğu bir alan muhakkak vardır. Sevdiğiniz ve tutkunu olduğunuz bir konu kursunuzu hazırlarken ve pazarlarken size avantaj sağlayacaktır. Daha az bildiğiniz veya ilgilendiğiniz bir alanda insanlara fayda sağlayamaz ve neticede bu işten gelir elde edemezsiniz. En iyi bildiğiniz alanda olmalısınız.
 2. Bilgi ve beceri : İlgi duyduğunuz ve tutkunu olduğunuz bir alanın önemi büyük olsa da bunu bir kurs haline dönüştürüp insanları eğitebilmeniz için bu alandaki becerileriniz daha önemlidir. Bu alanda tanınmış ve belirli dereceye yükselmiş biri olmanız, akademik bir geçmişe sahip olmanız gerekmiyor sadece deneyimlerinizden faydalanacak ve konuyu sizden daha az bilen birilerinin önünü açacaksınız o kadar.
 3. Hedef Kitle : İyi olduğunuz alanda daha önceden oluşturduğunuz bir hedef kitleniz varsa bu kitleyi kursunuzu oluşturduktan sonra hızlıca satışa başlayabileceğiniz bir portföye çevirebilirsiniz. Örneğin bir e-posta listesi veya bir facebook grubu olabilir bu gibi bir kitleye sahipseniz işe girişmeden önce onlardan fikir alıp nabız yoklayabilirsiniz.
 4. Rekabet ve kârlılık: Seçeceğiniz alanda daha önce oluşturulmuş bir kurs mutlaka olacaktır. Eğer seçtiğiniz alanda dünyada tek değilseniz rekabet kaçınılmazdır. İşin rekabet tarafını düşündüğünüzde bir araştırma yapmaktan korkmamalısınız. Rakiplerin sizinle aynı alandaki becerilerini bilerek içeriklerinizi ona göre oluşturmalı ve fiyat politikasını ona göre belirlemelisiniz.

Kursunuzun Adını Belirleyin

Kurs konusunu ve kategorisini belirledikten sonra artık kursunuza bir isim verebilirsiniz. Bu adımda çok fazla zaman kaybedip detaylarda boğulmayın tabii ki kısa, akılda kalıcı ve kursunuzla alakalı bir isim seçmeye dikkat etmek mantıklı olacaktır. Aynı zamanda kursunuza vereceğiniz isme ait alan adının ve sosyal medya hesaplarının kullanılabilir, boşta olduğunu kontrol etmeniz diğer önemli detaydır.

Hedef Kitlenizi Netleştirin

online kurs sitesi acmak 4 Online Kurs Satmak için Eğitim Şirketi KurmakBir konuya yöneldiniz, kursunuzun kategorisini belirlediniz ve adını koydunuz. Sıradaki iş, bu kursun kimlere ve hangi hedef kitleye hitap ettiğini belirlemek olmalıdır.

Hedef kitleyi belirlerken onların hangi problemini çözeceğinizi iyi anlamanız gerekiyor. Ne kadar büyük bir problemi çözerseniz işiniz, size o kadar çok kazandırır aslında bu prensip her iş için geçerli. Problemini çözeceğiniz kişileri iyi analiz etmeniz gerekiyor.

Hedef kitlenizi ne kadar iyi tanıyıp analiz ederseniz bu durum size, pazarlama aşamasında ekstra zaman ve para kazandırır. Kimlere hitap ettiğinizi iyi bilirseniz ürünü pazarlamak sizin için o kadar kolay olacaktır.

Peki kursunuzu sunmayı planladığınız hedef kitlenizin ürününüze uygun olup olmadığını nasıl anlayacaksınız?

Aslında çok basit bunu onlara sorun!

Süreci çok karmaşık hale getirmeye çalışmayın. Dijital bile olsa ortaya bir ürün çıkartıyorsunuz ve bu ürün gerçekten düşündüğünüz hedef kitleye uygun mu? Aklınızdaki persona ile tam olarak örtüşüyor mu? Bunu doğrulamanın en iyi yolu onlarla etkileşime girmektir. Kursunuzu ortaya çıkartıp reklamlara başlamadan önce pazar doğrulaması yapmak önemlidir.

Bir Anket Yapın:

Kursunuz hakkında kısa bir anket yapın ve bu anketi mevcutta bir e-posta listeniz varsa bir mailing ile kitlenize ulaştırın. Anket sonuçlarına göre kitlenizin bu kursa ne kadar yatkın olduğunu analiz edebilirsiniz.

Ön Reklam Yapın:

Facebook veya Google gibi platformlarda form reklamları yayınlayarak ortaya çıkartacağınız ürün hakkında aklınızdaki hedef kitleye bir ön bilgi verebilirsiniz. Buradan alacağınız geri dönüşlere göre hem kitlenin bu kategoriye uygun olup olmadığını anlayabilir, hem de ürünü iyileştirmek için bazı geri bildirimler toplayabilirsiniz.

Online Kursunuzu Oluşturun

online kurs sitesi acmak 5 Online Kurs Satmak için Eğitim Şirketi Kurmakİş planını çıkartıp, kategori belirledikten ve hedef kitlenizin ne istediğini doğruladıktan sonra artık kursunuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Kursunuzu Udemy yerine kendi platformunuzdan satacağınızı seçtiyseniz bu aşamaya gelene kadar şirket kurulumu ve diğer detayları zaten halletmiş olmalısınız. Artık online kurs materyallerini toparlamanın ve kurs kurgusunun bir taslağını çıkartabilirsiniz.

Başlıklar, alt başlıklar ve kurs konularının bir iskeletini kağıt üzerinde planlayıp video çekimlerine başlayabilirsiniz.

Çektiğiniz kurs videolarını veya ekran paylaşım videolarını çıkarttığınız iskelete göre klasörlere ayırmalısınız. Böylece videoları web sitenize veya vimeo business gibi ortamlara yüklerken ortaya çıkabilecek karmaşayı önlemiş olursunuz.

İçeriğinizi Koruyun

Eğer kursunuzu kendi web sitenizde veya kendi platformunuzda barındırıyorsanız, içeriklerinizin çalınma ihtimali çok yüksektir. Bunun kesin önünü alamazsınız fakat vimeo business hesaplarındaki içerik koruma özellikleri videolarınızı bir nebze de olsa koruyabilir.

Platform Seçimi

Kurs içeriğinizi hazırladıktan sonra (Video çekimi, ödevler, ek kaynaklar, pdf begeler ve linkler vs) artık kursunuzun hangi platformda yayınlanacağınız seçmelisiniz.

Bunun için isterseniz Teachable gibi bir platform kullanabilir (ücretlidir) isterseniz WordPress ile yola devam edebilirsiniz. Yeteneklerinizi kendiniz bildiğiniz için ücretli veya ücretsiz platformları kullanma konusunda seçim yapmak size kalmış. Fakat esnek ve tüm kontrolün elde olduğu bir sistem kurmak istiyorsanız WordPress + Woocommerce + Learndash üçlüsü ile muhteşem bir online kurs platformu hazırlayabilirsiniz.

online kurs sitesi acmak Online Kurs Satmak için Eğitim Şirketi KurmakLearndash eklentisi wordpress için üretilmiş bir online kurs platformudur. Woocommerce ile birlikte kullanılabilir ayrıca Stripe ve Paypal gibi ödeme ağ geçitleri ile mükemmel uyum sağlar. Gerek tek seferlik ödemeler, gerek farklı seviyeler – paketler gerekse aylık abonelik gibi bir çok esneklik sağlar.

Learndash premium ve ücretli bir eklenti olduğu için yetenekleri hayli fazladır fakat daha basit özelliklerde ücretsiz eklenti seçenekleri de bulunuyor.

Amerika’da şirket kurup stripe hesabınızı açtıktan sonra online kursunuza özel olarak stripe içerisinde yeni bir alt işletme oluşturup kredi kartı ile ödeme alma işini kolayca halledebilirsiniz. Ayrıca inceleyin : Stripe Çoklu Hesap (Stripe Multiple Accounts)

Pazarlama ve ürün tanıtım sayfalarını içeren WordPress tabanlı bir açılış sayfası ve buna bağlı bir funnel sistemi kurarak açılış sayfalarınızı oluşturun. Reklamları hangi sayfalara yönlendireceğinizin kurgusunu basit bir funnel ile yapabilirsiniz. Başarılı bir online pazarlama stratejisi oluştururken her aman sales funnel nimetlerinden faydalanmanızı öneririm.

Pazarlama ve Reklam

Artık tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra kursunuzu yayına alacağınız bir çıkış tarihi belirleme zamanı geldi. İnsanları teklifiniz hakkında meraklandırıp kursunuza bir çıkış tarihi belirleyin. Bu süre aciliyet hissi uyandıracak genellikle 5-7 günlük bir süreçtir.

Bir açılış sayfası hazırlayıp bu süre zarfında ciddi bir pazarlama planı oluşturarak sayfaya hedef kitlenizi yönlendirebilirsiniz. Bu süre içinde kurs satışı yapabilir veya açılışa özel kupon kodları hazırlayıp daha fazla potansiyel müşteri elde etme şansı yakalayabilirsiniz. Veya bu süre içinde satış yapmak yerine sadece ön kayıt toplayabilirsiniz.

Reklam ve tanıtımlara başlamadan önce;

 • Hedef kitlenizi belirlemiş olmalısınız
 • Facebook reklam platformunu kullanarak bir pixel oluşturmalısınız
 • Pixelinizi test edip özel hedef kitleler oluşturmalısınız
 • Custom convertions oluşturmalısınız
 • Reklam metinlerini ve grafiklerini hazırlamalısınız
 • Kupon kodları ve yapılacak kampanyaları belirlemelisiniz
 • Google ve Youtube gibi platformlardaki reklamlar için hazırlık yapmalısınız

Kısacası tüm hazırlıkları tamamlayıp artık biraz para harcama zamanı gelmiştir. Aşılış sayfanızda teklifinizi tanıtan ve özetleyen etkili bir video, varsa sosyal kanıtlar ve üst sevide metinlerle ürününüzü tanıttığınız sayfaya reklam trafiği göndermeye başlayabilirsiniz.

PPC reklamlara destek olarak kursunuzla ilgili kategorideki yüksek hacimli facebook gruplarına veya forumlara ücretli tanıtımlar yapabilirsiniz. Bu tür platformlar size PPC reklamlarına göre gerçekten hızlı ve etkili geri dönüş sağlar.

Reklam ve pazarlama ile ilgili yeterli bilginiz yoksa özellikle dönüşüm izleme, hedef kitleler, özel dönüşümler ve izleme kodları gibi önemli işler için bir profesyonelle çalışabilirsiniz. Her işi kendiniz üstlenmeye çalıştığınızda (eğer yeteneğiniz yoksa) asıl işinize odaklanamaz ve işin en başından çuvallamış olursunuz.

Hiç bir iş ne yazık i sıfır maliyet ile kurulmaz bu yüzden online işiniz bir noktaya gelene dek bir miktar para harcamanız gerektiğini daha en baştan göz önünde bulundurmalısınız.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Yeni yazılar

Müşteri Yorumları

Startupsole
5.0
Based on 32 reviews
powered by Google
Hüseyin Ergül
Hüseyin Ergül
13:51 29 Apr 22
Startupsole dan LLC şirket kurulumu için destek aldık. Kesinlikle işlerinde oldukça başarılılar ve ne zaman sorumuz... olsa anında cevap verdiler. Kendilerinden bu hizmeti aldığım için oldukça memnunum. Amerika da şirket kuracak arkadaşların düşünmeden kendileriyle çalışmasını öneririm.Devamını Oku
Onur Yavuz
Onur Yavuz
06:39 22 Apr 22
startupsole dan llc sirket kurulumu, banka hesabı acılımı ve stripe icin hizmet aldım. gayet ilgililer ve islerimi... eksiksiz hallettiler. cok hızlı yanıt aldıgım bir hizmet oldu kendilerine teşekkür eder ve sizin icinde öneririm...Devamını Oku
Ozan Kavurmacı
Ozan Kavurmacı
20:27 11 Apr 22
Sürecin her aşamasında ilgili ve bilgilendiriciydiler. Tavsiye ederim
Cem Oktay
Cem Oktay
18:50 31 Mar 22
Çok başarılı ve sonuç odaklı hizmetleri ile en kısa zamanda sonuç aldım. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Tebrik ve... teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.Devamını Oku
Ayhan KARAGÖZ
Ayhan KARAGÖZ
20:37 18 Mar 22
Çok kaliteli, dürüst, yardımsever bir ekip. Teşekkürler
Furkan Danış
Furkan Danış
19:33 17 Mar 22
Şirket kurulumunda herkesin cevabını verebildiği konular haricinde, tüm sorulara hızla yanıt veriyorlar. Her konuda... destek olmak için öncü oluyorlar. İnanılmaz bir ekip, süpersin StartupSole!Devamını Oku
Ferhat Güney
Ferhat Güney
11:35 04 Mar 22
Amerika'daki şirketim için EIN numarası başvurusu yaptım. Süreç o kadar hızlı ilerledi ki aşırı memnun kaldım. Benim... için iyi bir deneyim oldu. StartupSole bu konuda inanılmaz güzel destek sağlıyor.Devamını Oku
FURKAN ÇAKAR
FURKAN ÇAKAR
20:26 04 Dec 21
Startup Sole ekibine ve birlikte çalıştığımız Nazmi Bey'e ilgi ve alakalarından gerçekten çok teşekkür ederim, 7 gün 24... saat sorularıma bıkmadan usanmadan cevap verdiler, aldıkları ücreti kat kat fazlasını hak ediyorlar. Kesinlikle Startup Soleyi tavsiye ederim, pişman olmazsınızDevamını Oku
Orhan Kurtulan
Orhan Kurtulan
18:00 30 Nov 21
Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bilgi ve tecrübelerini aktardıkları web sitelerinde eşsiz bilgiler öğrendim ve... kendileri ile iletişime geçtikten sonra da her türlü desteği verdiler.Devamını Oku
Resul Pakır
Resul Pakır
05:22 04 Nov 21
Çok ilgili bir şirket, tüm çalışanlara ayrı ayrı teşekkür ederim, süreci çok hızlı bitirdiler.
Burak özgün
Burak özgün
18:05 03 Nov 21
USA'da şirket kurma işlemlerine başladığımız ilk günden kuruluş işlemlerinin tamamlandığı son güne kadar gösterdikleri... ilgi ve alakadan dolayı Startupsole ekibine çok teşekkür ederim.24/7 ulaşabileceğiniz, sorduğunuz istisnasız her soruya cevap bulabileceğiniz ve yardımlarına başvurup sonucu gördükten sonra kesinlikle memnun kalacağınız bir ekip Startupsole.Emeğiniz ve özenli çalışmanızdan dolayı tekrar çok teşekkürler ederim.Devamını Oku
Ferhat Ozal
Ferhat Ozal
20:27 01 Nov 21
Şirket kurma işlemlerini çok basitleştiren bir şirket. Amerika'da şirket kurma gibi bir planınız varsa gönül rahatlığı... ile Startupsole ekibiyle çalışabilirsiniz.Devamını Oku
TOLGA DURUKAN
TOLGA DURUKAN
15:51 17 Oct 21
Bu kadar değerli bilgiyi, bu kadar güzel açıklayıp bizlere yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkürü bir borç biliyorum.
Pınar Yükselci
Pınar Yükselci
07:06 12 Oct 21
Startupsole dan aldığım hizmetten çok memnun kaldım. Amerika da şirket kurulumu işlemim sorunsuz ve hızlı şekilde... gerçekleşti. Bu süreçte her zaman ve çok hızlı sorularımı cevapladılar ve yardımcı oldular.TeşekkürlerDevamını Oku
Mertcan Öz
Mertcan Öz
10:42 26 Aug 21
Ellerinden gelen herşeyi yapmaya çalışarak sizi yönlendiren günün her saatinde size destek olan kaliteli ve bilgili... insanlar.. yardımları ve destekleri için birkez daha buradan çok teşekkür ederim.Devamını Oku
Batuhan Şengür
Batuhan Şengür
13:22 20 Aug 21
SoleStartup Ekibine ve Özellikle Muhammet Bey'e desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. SoleStartup yayınladığı... bilgiler ve Muhammet Bey'in desteği sayesinde Şirketimizi çok uygun fiyatlara kurduk ve Amerika'da aktif olarak hizmet veriyoruz. Aylardır Amerika'da şirket kurulumu ve diğer süreçleri araştırıyordum. Taki SoleStartup 'a rastlayıncaya kadar. İddia ediyorum İnternet üzerinde ki en açıklayıcı ve doğru bilgiler bu sitede.Buradan da tekrar tekrar teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim.Devamını Oku
Diğer Değerlendirmeler
js_loader
Menü