10 Yorum

WordPress ile Dropshipping Kılavuzu

Wordpress ile Dropshipping Kılavuzu

Düşük maliyetli bir dropshipping işi mi kurmak istiyorsunuz? O halde e-mağazanız (Web siteniz) için WordPress, işinizi fazlasıyla görecek bir sistem. Shopify ile dropshipping en çok kullanılan e-ticaret yazılımları fakat, Shopify için ödemeniz gereken aylık masraflar, bir girişimci için oldukça can sıkıcı olabilir. Shopify yerine  WordPress / WooCommerce kullanmayı seçtiğinizde endişelenmenize gerek yok. Her ay shopify mağazanızın kirasını ödeyeceğiniz parayı, reklam ve pazarlamaya ayırabilirsiniz.

WordPress ile Dropshipping

Dropshipping için WordPress – Woocommerce tabanlı online mağazanız kurulduktan sonra, ortaya çıkacak en büyük maliyet reklam ve tanıtım giderleriniz olacak. Onun dışında her ay bütçenizi zorlayacak site masrafları olmayacak.

WordPress ile Dropshipping Maliyetleri

WordPress ile bir dropshipping sitesi kurmanız için cebinizden çıkacak para;

 • Domain ve Hosting = 10$ / Yıl
 • Alidropship Eklentisi = 62$ / Ömür boyu (Size, %30 indirim kuponu vereceğim)
  • Alidropship eklentisi Shopify ‘ da ki oberlo alternatifidir
  • Aliexpress ten seçtiğiniz binlerce ürünü sitenize tek tıkla ekler
  • Bir kez satın aldığınızda ömür boyu kullanırsınız
  • Başka bir domaine geçtiğinizde lisans numaranızı taşıyarak orada da kullanabilirsiniz
  • Normalde 89$ olan Alidropship size sağlayacağım %30 indirim kuponuyla 62$ a mal olur
 • Çay / Kahve = Ücretsiz 🙂

Toplamda 70$ gibi bir rakam bir kez cebinizden çıktığında her ay sizi bunaltmayacak profesyonel bir online mağazanız oluyor. Yani, Shopify ve Oberlo Boss paket ile karşılaştırdığınızda sadece 2,3 aylık masrafa karşın hiç bir sınırı olmayan limitsiz WordPress siteniz size ait olacak.

WordPress ile Dropshipping: Domain ve Hosting Alın

Bu adımda mağazanız için ilk adımı atacaksınız. Bir ürün veya ürün kategorisi seçip, online mağazanızın ne hangi türden olacağını en baştan belirlemek gerekiyor. Bu belirlemeyi (satacağınız ürün türü, kategorisi veya karma mağaza da olabilir seçim sizin) yaptıktan sonra kategorinize özel bir domain seçmeniz gerekiyor.

Domain seçip aynı yerden hosting’i de satın aldıktan sonra ilk adımı atmış olacaksınız. Normal şartlarda domaini ve hosting’i ayrı yerlerden alabilirsiniz, seçim sizin. Bir çok domain ve hosting hizmeti sağlayan firma var.

 

WordPress ile Dropshipping: WordPress Kurun

Bu adımda tek tuşla wordpress kurulumunu yapacağız. Aldığınız hosting, Cpanel özellikli ise wordpress kurmak 1 dakikadır.

Şimdi hosting paneline size verilen kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın. Ya da http://domaininiz.com:2222 adresinden do oturum açabilirsiniz.

Cpanele ulaştığınızda sayfanın al kısmında Softaculous Apps Installer’i bulun ve WordPress’i seçin.

wordpress ile dropshipping 13 Wordpress ile Dropshipping Kılavuzu

Install Now butonuna tıklayın

wordpress ile dropshipping 14 Wordpress ile Dropshipping Kılavuzu

Choose Protocol kısmından https seçin. (Bu sayede sertifika otomatik olarak wordpress sitenize kurulacak)

wordpress ile dropshipping 16 Wordpress ile Dropshipping Kılavuzu

WordPress yönetim paneline erişim için bir kullanıcı adı ve bir şifre, bir de e-posta adresi girin.

wordpress ile dropshipping 17 Wordpress ile Dropshipping Kılavuzu

İsteğe bağlı olarak ücretsiz bir tema seçebilirsiniz. Eğer seçmezseniz WordPress varsayılan temasıyla kurulur.

Tüm seçimleri yapıp INSTALL butonuna tıklayın ve 5 saniye sonra kurulum tamamlanmış olacak.

wordpress ile dropshipping 18 Wordpress ile Dropshipping Kılavuzu

Admin paneline erişip WordPress yönetebilmek için https://domaininiz.com/wp-admin linkini tarayıcınıza girip, kurulum sırasında oluşturduğunuz kullanıcı adı ve parola ile yönetim paneline ulaşabilirsiniz.

WordPress ile Dropshipping: Woocommerce Kurulumu Yapın

WordPress bir blog yazılımıdır bu yazılımı e-ticaret sitesine dönüştürebilmek için bir ücretsiz eklentiye ihtiyaç var. Bu eklenti Woocommerce eklentisidir.

Eklenti deposundan bu eklentiyi aratıp wordpress admin panelinden yüklemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Alidropship Eklentisi (Alidropssip Woo) İle Mağazanıza Aliexpress Ürünlerini Çekin

AliDropship Woo eklentisi sayesinde, AliExpress’ten WooCommerce dropshipping mağazanıza ürün aktarabilirsiniz. Ayrıca müşterilerin siparişlerini işlemeniz ve performansını takip etmeniz saniyeler sürer.

Tek seferlik ödeme ile WordPress uyumlu bu eklentiye sahip olabilirsiniz. Eklentinin Shopify sistemindeki muadili oberlo’dur. Aynı mantıkta çalışır fakat Alidropship tek seferlik ödeme ile size sınırsız ürün yükleme izni verir. Ayrıca domaini değiştirdikten sonra eklentiyi farklı bir domaine ücretsiz taşıyıp kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Gördüğünüz gibi, AliDropship eklentisi, dünyanın her yerinden hem deneyimli hem de acemi dropshipping girişimcileri için özel olarak oluşturulmuş kullanıcı dostu bir eklentidir. Alisropship ile online mağazanızı AliExpress’e bağlayabilir ve AliExpress ürünlerini tek bir tıklamayla mağazanıza aktarabilirsiniz.

Tüm süreci otomatiğe bağlayabilirsiniz. Siparişlerin işlenmesi, paket takibi, ürünlerin fiyatlandırması tek noktadan yapılır. Başka bir deyişle, herhangi bir BT veya e-ticaret deneyiminiz olmasa bile, stoksuz satış dünyasına ilk adımlarınızı kolayca atabilir ve işletmenizin otomatik pilotta çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Alidropship Eklentisini Satın Alın

Eklentinin standart fiyatı 89$ dır. Fakat Alidropship şirketinden aldığım %30 oranında indirim sağlayan kupon kodu sayesinde fiyat 62$’ a düşüyor. Bu kupon sadece bu referans linki ile çalışıyor yani satın alma işlemi sırasında Alidropship.com sitesine bu linkten gitmeniz gerek.

Kupon kodunu sadece yorum yapan takipçilere sağlayabiliyorum çünkü açık bir şekilde dağıtmam firma tarafından reddedildi. Kupon kodunu isteyenler aşağıya yorum bırakabilir ve yorum yaparken bıraktığınız e-posta adresine kopun kodunu hemen göndereceğim.

Şimdi bu referans linki ile alidropship sitesine girin ve Buy Now butonuna tıklayın.

wordpress ile dropshipping 21 Wordpress ile Dropshipping Kılavuzu

Sadece mail adresinizi yazmanız yeterli. Uzun kayıt adımları yok lisans anahtarınızı mailinizie tanımlıyorlar.

Bu aşama mail adresinizi girdikten sonra sağ kısımdaki fiyat ekranına geçin. Eklentinin normal fiyatının 8$ olduğunu göreceksiniz. Aynı sayfada  Have a coupon? alanına tıklayın ve size gönderdiğim kupon kodunu uygulayın…

wordpress ile dropshipping 20 Wordpress ile Dropshipping Kılavuzu

Kuponu uyguladıktan sonra ödenecek tutarın 62$ a düştüğünü göreceksiniz. Kredi kartı bilgilerinizi girerek ödemeyi tamamlayabilirsiniz. Sonraki adımda eklentiyi indireceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz ve eklentinizin güncel sürümünü indirebileceksiniz.wordpress ile dropshipping 19 Wordpress ile Dropshipping Kılavuzu

AliDropship Eklentisi Kurulumu

Eklentiyi indirip wordpress sitenize yükleyin. Eklentiyi etkinleştirmek için AliDropship menüsüne gitmeniz ve kişisel lisans anahtarınızı girmeniz gerekiyor.

wordpress ile dropshipping 22 Wordpress ile Dropshipping Kılavuzu

Başarılı aktivasyondan sonra, tüm ayarlara erişebileceksiniz ve ana Kontrol Panelinizi kontrol edebilirsiniz . Burada son siparişleriniz, trafik istatistikleri ve diğer mağaza içi etkinlikleriniz hakkında bilgiler bulacaksınız.

wordpress ile dropshipping 23 Wordpress ile Dropshipping Kılavuzu

Satışlarınız ve web site trafiğiniz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için Raporlar bölümünü görüntüleyin. Ziyaretçileriniz ve trafik kaynaklarınız hakkında ayrıntılı veriler almak için Google Analytics’i  Eklentiye bağlayabiliyorsunuz.

Alidropship ile Ürün ekleme

Ürünleri Aliexpress üzerinden sitenize çok kolay ekleyebilirsiniz. Öncelikle chrome eklentisini indirip etkinleştirmeniz gerekiyor. Aşağıdaki videodan adım adım ürün eklemeyi öğrenebilirsiniz.

Alidropship Ürün Düzenleme ve Otomatik Fiyatlandırma

Ürünlerinizi eklerken veya ekledikten sonra bir çok detayı ayarlar yapmanıza izin verir. Ürün resimleri üzerindeki logoları silmek, ürünlerin fiyatlarını toplu olarak değiştirmek ve daha bir çok özellik eklentide mevcut. Detaylar için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Alidropship ile WordPress Mağazanıza Müşteri Yorumları Aktarmak

Ürünlerle birlikte, sitenize AliExpress’ten yorumları doğrudan ekleyebiliyorsunuz. Detaylar videoda…

Eklenti ile mağazanıza daha bir çok özellik kazandırabilirsiniz. Bundan daha fazlası için bu linkten Alidropship rehberlerine ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak,  AliDropship Eklentisi size zaman ve para tasarrufu sağlayan harika bir dropshipping otomasyon yazılımıdır. Shopify ve oberlo ikilisine her ay belirli bir bütçe ayırmak yerine bu eklentiyi bir kez satın alabilir ve özgürce mağazalarınızda kullanabilirsiniz.

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Ziyaretçi Yorumları ↴

10 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Trustpilot Yorumlarımız

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü

80$ + Diğer Ücretler

Danışmanlık Hizmetimiz başladı. 

Amerika'da şirket kurulumlarında bizden danışmanlık alabilirsiniz.