37 Yorum

Reseller License, Resale Certificate, Seller Permit Nedir?

Reseller License, Resale Certificate, Seller Permit Nedir?

Son güncelleme tarihi : 7 Ocak 2022

Genellikle Amazonda satış yapanların çok fazla sorduğu ve karıştırıp içinden çıkamadıkları, aslında gayet basit olan bir konudan bahsedeceğiz.

Giriş

Amazon satıcısısınız ve ürünlerinizi Amerika’da bir toptancıdan toplu halde alıp Amazon depolarına gönderiyorsunuz, oradan da perakende olarak Amerikalılara satıyorsunuz diyelim.

Bu işlem sırasında malı aldığınız toptancıya eğer bayi olduğunuzu söylemezseniz size son kullanıcı muamelesi yapar ve sizden satış vergisi ödemenizi ister. Bir bayi lisansınız yoksa son kullanıcı statüsünde olursunuz ve tıpkı malı perakende olarak alıyormuş gibi size bir satış vergisi yansıtılır. Fakat toptancıya bir bayi olduğunuzu belirtip sertifikanızı sunarsanız ürün alırken vergi ödemezsiniz.

Toptancı Sizden Bu Belgeyi İster Mi?

Yukarıdaki başlangıç metninde toptancının size son kullanıcı muamelesi yapacağından bahsettik fakat teorik olarak böyle görünse de gerçek hayatta işler böyle yürümeyebilir.

Toptancı, toptan olarak size mal satarken belgenizi görmek ister. Bunun sebebi, size bu belge olmadan ürün verdiğinde sizden vergi alması gerekecek ve bu vergiyi tekrar devlete ödemesi gerekecektir, genellikle bununla uğraşmak istemezler.

Peki nedir bu belge?

Genellikle birden çok ismi var ve tümü aynı kapıya çıkıyor, aşağıda detaylandıracağız.

Reseller License Nedir?

Yeniden satış lisansı veya bayi lisansı olarak dilimize çevirebiliriz. Reseller license olarak bilinen bu belge aslında birden çok isimle anılıyor ama dediğimiz gibi tümü aynı kapıya çıkan bayi lisansı, yeniden satış sertifikasıdır.

Reseller License, aşağıdaki isimlerle de anılır, toptancı sizden bu isimlerle bu belgeyi isteyebilir. Duyduğunuzda yabancı kalmamanız için piyasadaki tüm isimlerini belirtmek isterim.

Diğer isimleri şunlar;

 • Reseller License
 • Resale License
 • Reseller’s License
 • Resale Certificate
 • Reseller’s Certificate
 • Nontaxable transaction certificate
 • Sales tax Exemption Certificate
 • Sales Tax ID

Business License Nedir?

Yukarıdakilerle hiç bir alakası olmayan bir belgedir. Genellikle karıştırılır fakat farklı bir amaç için kullanılır. Business License genellikle satışı izne tabi olan ürünler için gereken belgedir.

Örneğin Kaliforniya da bir LLC şirketiniz var ve o eyalette izne tabi bir ürün satacaksınız diyelim. (Ör, tarım ilaçları vb) Bu tür izne tabi ürünleri satabilmeniz için o eyaletten bu lisansı almanız gerekiyor. Aslında Türkiye’deki ruhsat sistemine benzetilebilir ama orada biraz daha farklı.

E-Ticaret sektöründe veya Amazon, Shopify gibi platformlarda zaten bu tür ürünler satılmadığı için bu belgeye ihtiyaç bulunmuyor. Sözün kısası, e-ticaret yapan bir girişimcinin Shopify, Amazon, Ebay, Etsy gibi platformlarda ticaret yapabilmesi için Business License alması gerekmiyor.

Resale Certificate Nasıl Alınır?

Bu sertifikayı şirketinizin kurulduğu eyaletten alabilirsiniz. Amazon için genelde Wyoming eyaletinde şirket kurmak tercih ediliyor. Wyoming vergi bakımından bir çok avantaja sahip fakat diğer bir avantajı da özellikle Amazon tedarikçileri bu eyalette kurulan şirketlere daha az prosedür uygulamakta ve aldığını resale certificate belgesine daha çok değer vermektedir. Bu bilgiyi Amazon ile uğraşan bir çok e-ticaret girişimcisi geçmişte yaşadıkları deneyimlerine dayanarak söylüyor.

Yeniden satış yani resale sertifikasını eyalet web sitesinden kendiniz alabiliyorsunuz. Şirketiniz kurulup EIN temini gerçekleştikten sonra artık resale kaydı yapmanız için önünüzde hiç bir engel bulunmuyor.

Bu sertifikanın nasıl alınacağına dair adım adım bir video paylaşacağım. Bu adımları uygulayarak sizde Wyoming eyaletinde kurduğunuz şirketiniz için bir resale certificate alabilirsiniz.

Reseller License ile Aldığınız Ürünleri Satamazsanız Ne Olur?

Reseller license ile toptancıdan aldığınız ürünleri sattığınızda müşterilerden vergi toplamanız gerekecek bu zaten aşikar fakat bu ürünleri satılmaz ise belirli bir süre sonra ürünlerin vergisini devlete tekrar iade etmeniz gerekir. Çünkü bu ürünleri sertifika göstererek satmak üzere toptancıdan aldınız, bu sırada vergisini ödemediniz. Yani vergi üzerinizde kalmış oldu. Sonuç olarak bu ürünler satılmaz ise bir şekilde muhasebecinize danışarak satış vergisini ödemeniz gerekir.

Sonuç

Satış vergisi toplamak amacıyla Reseller License ile toptan ürün aldığınızda olay bu kadarla kalmıyor birde bu vergileri toplayıp devlete iade etme süreci var. Burada önemli nokta satışı nereye yaptığınız ve satış hacminiz. Konun dropshipping olduğunda reseller license ile ilgili bir sorun yok çünkü ürünler tek tek al-sat yapılıyor ve eyalet limitleri aşılmadığı sürece satış vergisi toplama sorunu da olmuyor.

Amazon’da yüksek hacimli satışlarınız varsa ve birden çok eyalette yüksek hacimli satışlar yapmaya başladıysanız artık bir CPA ile çalışma vakti gelmiş demektir. Çünkü ne kadar araştırma yaparsanız yapın ABD vergilendirmesi, her iş modeline göre oldukça varyasyonu yüksek bir olay. Amazonda ürünlerinizin bulunduğu depoların konumundan, satış yaptığınız eyalete, satış hacminize, nereden ve nasıl satıcı hesabı açtığınızdan, şirketinizin yapısına kadar oldukça değişkenlik gösteren bir konudur. Bu kadar büyük ve karmaşık bir sistem içinde boğulup işinize odaklanma sorunu yaşamaktansa işinde uzaman bir muhasebeci veya vergi uzmanıyla çalışmak oldukça akıllıca olacaktır.

Genellikle muhasebeci bulma konusunda çok fazla soru geliyor ve bir çok satıcı, Türk muhasebecilere konuyu açtıklarında durum içinden çıkılmaz hal alıyor. Türkiye’de muhakkak ABD vergi sistemini bilen bir çok muhasebeci vardır fakat bunlara ulaşamıyorsanız ikinci seçenek ABD’de E-ticaret alanında uzman bir muhasebeciye ulaşmak olabilir. Taxjar blogundan referans aldığımız Amerika’da Muhasebe Firmaları yazısı size bu konuda referans olabilir.

 

Kaynaklar:

https://www.avalara.com/blog/en/north-america/2015/04/is-a-sales-tax-permit-needed-to-sell-on-amazon.html

https://www.corpnet.com/blog/reseller-license/

https://www.taxjar.com/guides/sales-tax-guide-for-amazon-fba/#determining-sales-tax-nexus

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

37 Yorum. Yeni Yorum

 • Tolga Özdemir
  26 Mayıs 2022 19:34

  Selamlar, Şirketim single member LLC Delaware de kurulu, fiziksel adresim New Jersey de. Sadece Amazon da satış amaçlı kurdum. Sorum ise ara depo kullanacağım vakit deponun bulunduğu eyallette bir sertifika ihtiyacım olacak mı?

  Cevapla
 • amazon seller
  13 Nisan 2022 10:46

  merhaba,
  sertifika alınan eyalette her ay bildirim verme zorunluluğu doğuyor. Herhangi bir satış olmadığında 0 olarak gönderiyorduk. Amazondan satış yapıldığında Amazon zaten sales tax toplayıp ödediği için, biz yine 0 olarak mı bildirim yapmalıyız? yoksa ilgili eyalete yapılan satışları takip edip bildirime yansıtmalı mıyız?
  teşekkürler, emeğinize sağlık…

  Cevapla
  • Amazon ile uğraşanlar herhangi bir eyalete “0” gibi bir bildirim yapmıyor fakat satış sertifikası alınan bir eyalet Amazon’dan bağımsız sizden her ay “sıfır” beyan etmenizi isteyebilir. Bunu beyan etmediğinizde ne gibi sorunlarla karşılaşacağınızı muhasebeciniz ile görüşün onlar size en doğru bilgiyi verecektir.

   Cevapla
 • merhabalr. resale cerıfıcate ıstenılen her eyaletten alınabılır mı.

  Cevapla
 • Merhabalr. Reseler Certıfıcate aldıgımız eyalet dısında kullanabılır mıyız. mesela wyomıng ten aldım new york ta bır toptancı kullanabılırım degıl mı.

  Cevapla
 • Omer Hasmercan
  11 Ocak 2022 19:41

  Reseller certificate var, amazon da satış yapıyoruz ve sattığımız ürünleri her ay bildirmemiz gerekirmi? Yoksa sene sonu mu hepsini bildiriyoruz? Amazon ile uğraşan tecrübeler bütün bu süreçleri anlatırsa çok sevinirim.

  Cevapla
 • Hocam merhaba;

  ben bir ara depo ile anlaştım. firma türk firması. belki biliyorsunuzdur prepshipping. benim şirketim wyoming de. sizin videonuzu takip edereki wyoming den satış sertifikamı aldım. toptancıma satış sertifikam ile kayıt oldum. kargo adresimi istedi. prepshipping in adresini verdim. toptancım oraya malı sevk edebilmesi için, prepshipping in bulunduğu eyaletten de satış sertifikamın olaması gerektiğini belirtti.sizler bu durumu nasıl aştınız ? bu konuda yardımlarınızı rica ederim.

  bu arada wyoming de prepshipping gibi bir bir depo araştırıyorum, ancak bulamıyorum.

  Cevapla
  • Amazon satıcısı
   11 Ocak 2022 01:48

   Merhaba Tolga Bey,
   Ben de siz gibi Prepshipping kullanıyorum. Ve Wyoming de LLC şirket kurdum ve satış sertifikamı alacağım. Toptancıdan ürün alıp depoya göndermek istiyorum.Fakat sizin karşılaştığınız sorunu okudum. Nasıl çözüm bulabildiniz acaba? Prepshippingin bulunduğu Georgia dan da satış sertifikası mı aldınız? Teşekkürler…

   Cevapla
   • Prepshipping ile yazıştım, ürünleri sizin adınıza biz alalım dediler. hatta bununla ilgili bir de internet sitesi kurmuşlar; https://wholesaleprepshipping.com. ben hiç denemedim henüz. Ancak bu sistem taşıma suyla değirmen döndürmek gibi geliyor bana. daha çok Türkiyeden mal göndermeyi planlıyorum. bu yönde çalışmalarım var.

    google da 3PL wherhouse wyoming diye arattığım zaman bir şeyler çıkıyor, ancak tam anlamıyla inceleyemedim. en kötü kentucky de bir şirket daha kurup, abd içi toptancılardan alış veriş yaparım diye düşündüm. kentucky de depo var çünkü. sizler başka çözümler bulur benimle de paylaşırsanız çok sevinirim.

    saygılar

    Cevapla
 • Asıl merak ettiğim Salex-Tax muafiyeti ile aldıgımız ürünleri USA dışında birine satarsak salex-tax doğal olarak alamıyoruz. Bu durumda bizim satıcı olarak salex-tax ödememiz gerekiyor mu ?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Satış vergisi toplamadiginiz satışlardan, bu verginin ödemesini de yapmanız gerekmiyor. Sales tax USA içinden toplanip, USA gelir idaresinde ödeniyor.

   Cevapla
   • Hmm, bu konuda nedense aksi iddaa yapan kişilerde mevcut. Ödenmiyorsa satıcının ödemesi gerekli gibisinden. Peki Usa gelir vergisine bunu nasıl bildirebilebiliriz ?

    Cevapla
    • Muhasebeciniz ile konuşun isterseniz bizlerin yanitlayabilecegi sorular değil.
     Yanlış yönlendirmis olmayalim, kritik konular çünkü.

     Cevapla
 • emre doğukan
  23 Eylül 2021 15:52

  resale certifika WY şirket kurdum.ama depo NJ olucak.galiba ürünlerin rell olarak gittiği yerden bu belgeyi almak gerekitiği bana söylendi.bu konuda detaylı bir inceleme yaparsanız sevinirim.çünkü çogu kişi bunu yanlış biliyor.bilgiler eksik ve yetersiz.resale certifika(kdv indirimi)şirket kurunca firmalardan ürün tedariği yaptıgımızda whosale,arbitraj,fba için gereklibir evrak.yani ürünü aldığımızda şirket bize kdv kesmiyor.satma amaçıyla aldıgımızı onaylıyor.bizde amazona satıyoruz,oda en son alıcıdan kdv kesiyor.

  Cevapla
  • Merhaba Emre bey,

   Evet yanlış biliniyor ve anlatmakta hayli güçlük çektiğimiz bir konu. Aslında siz özetlemişsiniz aşağıda alıntıladım.

   “esale certifika(kdv indirimi)şirket kurunca firmalardan ürün tedariği yaptıgımızda whosale,arbitraj,fba için gereklibir evrak.yani ürünü aldığımızda şirket bize kdv kesmiyor.satma amaçıyla aldıgımızı onaylıyor.bizde amazona satıyoruz,oda en son alıcıdan kdv kesiyor.”

   Genellikle bu reselller certificate şirketin kurulu olduğu eyaletten alınıyor şirketin eyalete kdv kaydı açılıyor. Bu belgeyi deponun olduğu yerden nasıl alacaksınız o konuyu araştırmak gerekli. NJ eyaletine, WY şirketinizi yabancı olarak kaydettirip NJ eyaletinde KDV kaydı yapmak gerekebilir ilk akla gelen çözüm bu. Fakat bunun için nasıl ve kimden hizmet alınır onu da araştırmak gerek tabiki.

   Cevapla
 • Merhaba
  Hocam şirket olmadan reseller certificate alınamıyor mu. Veya şirket kurduk marka ürünleri satarsak sıkıntı yaşadığımız da reseller certificate almamız sorunu çözer mi?

  Cevapla
  • Şirket olmadan alamazsınız bir önceki yorumda sorunuz yanıtlandı. Reseller cert. marka ürün satma ile ile ilgili bir evrak değil. Toptancılar bu belgeyi ister genelde sizi son kullanıcı olarak görmeyip satıcı olarak işlem yaparlar ki satış vergisi toplamaktan kurtulurlar. Sizin konunuz bu belge ile ilgili değil okuduğunuzda daha net anlayacaksınız.

   Cevapla
 • Merhaba
  Hocam şirket olmadan reseller certificate alınamıyor mu..

  Cevapla
  • Merhabalar,

   Alamazsınız çünkü o sertifika eyalet sekreterliginden (eyalet web sitesi portalindan) şirketlere verilen bir belge. Önce portala şirketi işleyip sonra vergi kaydı yapmak gerekiyor.

   Tüm bu işlemler ancak EIN si alınmış bir şirketle yapılabilir.

   Cevapla
 • Merhaba, şirketimi Delaware eyaletinde kurmuştum. Delaware eyaletinde satış vergisi yok, dolayısıyla resale certificate de yok. Şimdi bir toptancı benden bunu isterse ne sunabilirim? Veya başka bir eyaletten alabilir miyim? Çok teşekkürler

  Cevapla
  • Merhaba,
   Satış vergisi muafiyet sertifikası (yani resale cert.) Delaware eyaletinde yok. Satış vergisi olmayan bir eyalette vergi muafiyeti de söz konusu olmadığı için bunun sertifikası da olmaz. Bu sertifika şirketin kurulu olduğu eyalet sekreterliğinden alınıyor başka bir eyalette bir şirketiniz ve oluşumunuz olmadığı için yabancı bir eyalette başka bir eyalet için bu belge nasıl alınır araştırın.

   Bu yüzden, amazon ile uğraşanlar resale certificate WY’de ücretsiz online verildiği için Wyoming eyaletini tercih ediyor. Şirketinizi neden Delaware eyaletinde kurdunuz?

   Cevapla
 • Şirketim wyomingde kurulu shopifydan satış yapıyorum. Resale certificate wyoming eyaletine satış yapacağım zaman mı almam gerekli. Ben şuan başka eyalete satış yaptım. Başvururken satış yapmadan başvurmak gerekiyor deniyor videoda ordaki satıştan kastı wyoming eyaletine satış yapılmaması mıdır bilginiz var mı ?

  Cevapla
  • Bu belgeyi sizden tedarikçiniz iterse almanız lazım normalde almanız gereken bir belge değil. Genelde Amazon ile ilgilenenler toptancıları ve tedarikçileri talep ettiği için alıyorlar.

   Cevapla
   • Hocam kavramları karıştırıyor olabilirim kusura bakmayın. Ben wyomingde şirket kurdugum için wyoming eyaletinde yapacagım satışlarden sales tax toplama yükümlülüğüm var diye biliyorum. Sales tax ödeyebilmek için sanırım Reseller License belgesine ihtiyacım var. Yanlış belge yazmışım 🙂 . Bu belgeyi almak için satış yapmamış olmak gerekliymiş bu durum wyoming de satış yapmamış olmakla alakalı herhalde bir bilginiz var mı ?

    Cevapla
 • Merhabalar!

  Bu Business License yada Reseller License ile articles of organization’ın arasında bir fark varmıdır?

  Cevapla
  • Articles of organization şirket kurulum belgesidir. Business license ise bazi iş tipleri icin eyaletten alinan izin belegesidir. Örneğin, alkollu isletmeler, bazi lisans gerektiren dukkankaar vs.

   Cevapla
 • Wyoming eyaletinde şirket kurduk ve EIN numaramızı aldık. Reseller License belgesini almak için bir acente ile mi irtibat kurmalıyız yoksa kendimiz de başvuruda bulunabiliyor muyuz? Bulunabiliyorsak eğer hangi siteden giriş yapmamız gerekiyor? ufak bir araştırma yaptım fakat hep karşıma acenteler çıkıyor.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Wyoming de reseller certificate belgesini eyalet sitesinden alabilirsiniz. Acenteye ödeme yapmaniza gerek yok.

   Kisa bir araştırma yaptığımda bu işlemin Türkçe olarak adim adim uygulandığı bir videoya denk geldim. Bunu uygulayarak kısa bir sürede kendiniz de temin edebilirsiniz.

   Linki bırakıyorum: https://youtu.be/shz07YaoD1g

   Bol şanslar!

   Cevapla
 • merhaba,
  business licence nereden nasıl alınır? bu belgenin utilty bill yerine kullanılabileceğini duydum, aslı var mıdır? Bilginiz var mı?

  Cevapla
  • İş yaptığınız eyaletten alabilirsiniz bu belgeyi ürün alırken kullandığınız zaman satış vergisi toplamanız gerektiğini biliyorsunuzdur. Bu arada bu belge fatura değil doğrulama olarak nasıl kullanılır fikrim yok. Nereden duydunuz bilmiyorum ama iyice bir araştırın isterseniz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Yeni yazılar

Müşteri Yorumları

Startupsole
5.0
Based on 32 reviews
powered by Google
Hüseyin Ergül
Hüseyin Ergül
13:51 29 Apr 22
Startupsole dan LLC şirket kurulumu için destek aldık. Kesinlikle işlerinde oldukça başarılılar ve ne zaman sorumuz... olsa anında cevap verdiler. Kendilerinden bu hizmeti aldığım için oldukça memnunum. Amerika da şirket kuracak arkadaşların düşünmeden kendileriyle çalışmasını öneririm.Devamını Oku
Onur Yavuz
Onur Yavuz
06:39 22 Apr 22
startupsole dan llc sirket kurulumu, banka hesabı acılımı ve stripe icin hizmet aldım. gayet ilgililer ve islerimi... eksiksiz hallettiler. cok hızlı yanıt aldıgım bir hizmet oldu kendilerine teşekkür eder ve sizin icinde öneririm...Devamını Oku
Ozan Kavurmacı
Ozan Kavurmacı
20:27 11 Apr 22
Sürecin her aşamasında ilgili ve bilgilendiriciydiler. Tavsiye ederim
Cem Oktay
Cem Oktay
18:50 31 Mar 22
Çok başarılı ve sonuç odaklı hizmetleri ile en kısa zamanda sonuç aldım. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Tebrik ve... teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.Devamını Oku
Ayhan KARAGÖZ
Ayhan KARAGÖZ
20:37 18 Mar 22
Çok kaliteli, dürüst, yardımsever bir ekip. Teşekkürler
Furkan Danış
Furkan Danış
19:33 17 Mar 22
Şirket kurulumunda herkesin cevabını verebildiği konular haricinde, tüm sorulara hızla yanıt veriyorlar. Her konuda... destek olmak için öncü oluyorlar. İnanılmaz bir ekip, süpersin StartupSole!Devamını Oku
Ferhat Güney
Ferhat Güney
11:35 04 Mar 22
Amerika'daki şirketim için EIN numarası başvurusu yaptım. Süreç o kadar hızlı ilerledi ki aşırı memnun kaldım. Benim... için iyi bir deneyim oldu. StartupSole bu konuda inanılmaz güzel destek sağlıyor.Devamını Oku
FURKAN ÇAKAR
FURKAN ÇAKAR
20:26 04 Dec 21
Startup Sole ekibine ve birlikte çalıştığımız Nazmi Bey'e ilgi ve alakalarından gerçekten çok teşekkür ederim, 7 gün 24... saat sorularıma bıkmadan usanmadan cevap verdiler, aldıkları ücreti kat kat fazlasını hak ediyorlar. Kesinlikle Startup Soleyi tavsiye ederim, pişman olmazsınızDevamını Oku
Orhan Kurtulan
Orhan Kurtulan
18:00 30 Nov 21
Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bilgi ve tecrübelerini aktardıkları web sitelerinde eşsiz bilgiler öğrendim ve... kendileri ile iletişime geçtikten sonra da her türlü desteği verdiler.Devamını Oku
Resul Pakır
Resul Pakır
05:22 04 Nov 21
Çok ilgili bir şirket, tüm çalışanlara ayrı ayrı teşekkür ederim, süreci çok hızlı bitirdiler.
Burak özgün
Burak özgün
18:05 03 Nov 21
USA'da şirket kurma işlemlerine başladığımız ilk günden kuruluş işlemlerinin tamamlandığı son güne kadar gösterdikleri... ilgi ve alakadan dolayı Startupsole ekibine çok teşekkür ederim.24/7 ulaşabileceğiniz, sorduğunuz istisnasız her soruya cevap bulabileceğiniz ve yardımlarına başvurup sonucu gördükten sonra kesinlikle memnun kalacağınız bir ekip Startupsole.Emeğiniz ve özenli çalışmanızdan dolayı tekrar çok teşekkürler ederim.Devamını Oku
Ferhat Ozal
Ferhat Ozal
20:27 01 Nov 21
Şirket kurma işlemlerini çok basitleştiren bir şirket. Amerika'da şirket kurma gibi bir planınız varsa gönül rahatlığı... ile Startupsole ekibiyle çalışabilirsiniz.Devamını Oku
TOLGA DURUKAN
TOLGA DURUKAN
15:51 17 Oct 21
Bu kadar değerli bilgiyi, bu kadar güzel açıklayıp bizlere yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkürü bir borç biliyorum.
Pınar Yükselci
Pınar Yükselci
07:06 12 Oct 21
Startupsole dan aldığım hizmetten çok memnun kaldım. Amerika da şirket kurulumu işlemim sorunsuz ve hızlı şekilde... gerçekleşti. Bu süreçte her zaman ve çok hızlı sorularımı cevapladılar ve yardımcı oldular.TeşekkürlerDevamını Oku
Mertcan Öz
Mertcan Öz
10:42 26 Aug 21
Ellerinden gelen herşeyi yapmaya çalışarak sizi yönlendiren günün her saatinde size destek olan kaliteli ve bilgili... insanlar.. yardımları ve destekleri için birkez daha buradan çok teşekkür ederim.Devamını Oku
Batuhan Şengür
Batuhan Şengür
13:22 20 Aug 21
SoleStartup Ekibine ve Özellikle Muhammet Bey'e desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. SoleStartup yayınladığı... bilgiler ve Muhammet Bey'in desteği sayesinde Şirketimizi çok uygun fiyatlara kurduk ve Amerika'da aktif olarak hizmet veriyoruz. Aylardır Amerika'da şirket kurulumu ve diğer süreçleri araştırıyordum. Taki SoleStartup 'a rastlayıncaya kadar. İddia ediyorum İnternet üzerinde ki en açıklayıcı ve doğru bilgiler bu sitede.Buradan da tekrar tekrar teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim.Devamını Oku
Diğer Değerlendirmeler
js_loader
Menü