Stripe’tan 25.000$ İşlem İndirimi Alın

Bu yöntemle Stripe’tan 25.000$ lık komisyon indirimi ve aynı zamanda Amazon AWS servislerinde kullanmak üzere 1.000$ lık ücretsiz kredi kazanabilirsiniz.

AWS ile ilgili detaylara ve bu indirimlere nasıl sahip olabileceğinize geçmeden önce Stripe ile ilgili bir kaç bilgi aktarmakta fayda var.

Stripe, kredi kartlarından küresel olarak ödeme tahsil etme konusunda şüphesiz en çok tercih edilen ve en güvenilir sanal pos (ödeme ağ geçidi) sağlayıcısıdır.

Amerika’da bir şirketiniz ve şirketinize ait bir EIN numaranız varsa legal bir şekilde Stripe hesabı açıp, bir kaç saat içinde hesabınızı doğrulatabilirsiniz. Doğrulama aşamasını geçtikten sonra  web siteleriniz üzerinden kredi kartlarıyla anında ödeme alabiliyorsunuz.

Stripe’ tan 25.000$ İşlem İndirimi Tam Olarak Nedir?

Bilindiği gibi Stripe, her başarılı kredi kartı tahsilat işlemi sonucunda hesap sahibinden belirli bir yüzdede komisyon ve işlem başına ücret alır.

Bu işlem ücretleri her başarılı işlem başına, genel tutardan %2.9 komisyon + 30 sent tir.

Bu komisyon ücretlerini ödemeden tahsilat yapmanın bir yolu var. Stripe’ tan 25.000$ işlem komisyon indirimi almak isterseniz, Amazon AWS Activate programına katılabilirsiniz.

Dünyanın en büyük bulut sağlayıcılarından olan Amazon AWS, AWS Activate projesi çerçevesinde startup’lara AWS’yi kullanmaya hızlıca başlamak için ücretsiz araçlar, kaynaklar ve daha bir çok ücretsiz kredi sağlar.

AWS Activate projesine kaydolup onay aldığınızda öncelikle Amazon Cloud ürünlerinde kullanabileceğiniz 1000$’lık bir kredi alırsınız. Bu kredi ile Amazon SES, Route 53, Amazon EC2, sanal sunucular, bulut uygulamaları başta olmak üzere sayısız AWS servisini ücretsiz kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki tüm hizmetleri ücretsiz olarak kullanmanın yanında, girişimcileri destekleyen bazı ek startup kredilerine de sahip oluyorsunuz. Stripe komisyondan feragat indirimi de bunlardan biri aslında…

Stripe Komisyon İndirimiyle AWS Activate İlişkisi

AWS Activate programına kabul edildiğinizde size bir çok özel teklif sunulur. Stripe $25K işlem feragat indirimi de bu tekliflerden biridir. Bu teklife direk olarak AWS müşteri panelinizden online başvuru yapabilirsiniz.

Exclusive offers altında bir çok büyük şirketin bu program dahilinde faydalanabilmeniz için tarafınıza sunulan tekliflerini göreceksiniz.

Bu alanda ücretsiz kredi sunan onlarca büyük şirket bulunuyor. İşinize yarayan veya gelecekte kullanmayı planladığınız tüm servislere başvuru yapabilirsiniz. Teklife uygun görüldüğünüz taktirde bu ücretsiz tekliflerden faydalanabilirsiniz.

aws avtivate offers Stripe'tan 25.000$ İşlem İndirimi Alın

Bu teklifler içinden “Eligible new users who sign up for a Stripe account can receive fee- free processing for $25k of payments processed” adındaki Stripe teklifi aslında konumuzla ilgili olan kısım.

Buradaki bilgiye göre, bu indirimden ilk kez Stripe hesabı açan küçük işletmeler faydalanabiliyor fakat böyle yazılmasına bakmayın çünkü başvuru yaptığınızda Stripe bu programa önceden açılan hesapları da dahil ediyor.

Stripe hesabımız daha eski olmasına rağmen StartupSole olarak programa başvurduk ve bir kaç gün içinde kabul edildik.

Artık aldığımız ödemeler karşılığında Stripe’ın bize sunduğu $25k kampanyasından faydalanarak kredi kartı tahsilatları karşılığı Stripe’ a hiç komisyon ödemiyoruz. En azından bu kredi tükenene kadar kullanmaya devam edebileceğimiz bir indirim diyebiliriz.

aws stripe free credit Stripe'tan 25.000$ İşlem İndirimi Alın

Yukarıdaki ekran görüntüsünde kredi kartından alınan bir ödeme karşılığında Stripe’ a ödenecek 23,44 USD lik işlem komisyonunun hesaba yansımadığını görebilirsiniz.

Fakat bu kredinin toplam cirodan düşüldüğünü unutmayın. Yani 10k$’ lık bir kredi kartı tahsilatını bir anda yaptığınızı var sayarsak, bu program dahilinde geriye 15k$’ lık bir indirim hakkınız kalacak.

Nasıl Katılacaksınız?

  1. Öncelikle bir US LLC şirketiniz olmalı ve bu şirket için bir EIN numarası almış olmalısınız.
  2. AWS Activate programına üye olmadan bir web sitesi hazırlamanız gerekiyor. Bu bir yazılım projesi, bir hizmet veya bir ürün web sitesi olabilir. Önemli olan web sitenizin tamamlanmış ve içeriğinin tatmin edici olması. Aksi durumda AWS Activate projesine kabul edilemeyebilirsiniz.
  3. Web sitenizin alan adına ait bir e-posta adresi edinmenizde fayda var. Gmail, Hotmail gibi mail adresleri ile başvuru yapmamaya çalışın çünkü bu işin ciddi ve sürdürülebilir olmasını vurgulamanız gerekiyor.
  4. Tüm gereksinimler tamamlandıktan sonra yeni bir tarayıcı açarak yeni bir WS Activate hesabı oluşturmak için işe koyulabilirsiniz. Daha önce aynı mail ve web sitesi ile  WS Activate başvurusu yaptıysanız muhtemelen reddedilirsiniz. WS Activate projesine ilk kez başvuru yapanlar kabul edilmektedir.

aws avtivate credit Stripe'tan 25.000$ İşlem İndirimi Alın

Programa üye olduktan sonra e-postanıza gelecek olan yönlendirmeleri takip edin. Üyelik sırasında size projeniz (web siteniz) hakkında anket tarzında bazı sorular sorulacak, bu sorulara olabildiğince detaylı cevaplar vermeye çalışın. Çok kısa ve öz cevaplar vermeyin çünkü proje onayı bir bakıma sizin kendinizi doğru ifade etmenizle de ilintili.

Herhangi bir aksilik olmazsa kısa zaman içinde aşağıdaki gibi bir e-posta alacaksınız.

aws avtivate credit confirm Stripe'tan 25.000$ İşlem İndirimi Alın

Bu epostayı aldığınızda artık AWS Activate Startup projesinden 1.000$ kredi almış oluyorsunuz. AWS konsolunuza maildeki linkten erişip oturum açabilir ve AWS hizmetlerini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Stripe Kredisi Nasıl Alınır?

AWS Activate programına dahil edildikten sonra konsola erişip “Service”s menüsünden “All Services” e tıklayın. Ardından “Activate Startups” a tıklayın.

aws stripe free processing signup Stripe'tan 25.000$ İşlem İndirimi Alın

Sol menüde Exclusive Offers bölümünü açtığınızda bütün tekliflere ulaşabileceksiniz.

Bu sayfayı aşağıya doğru kaydırıp Stripe teklifine ulaşabilirsiniz.

aws avtivate credit exclusive offer Stripe'tan 25.000$ İşlem İndirimi Alın

Eğer zaten bir Stripe kullanıcıysanız Stripe’ a kaydolduğunuz şirket e-posta adresinizle ilgili linkten ücretsiz kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Başvuru yaptıktan bir kaç gün sonra Stripe size bir müşteri temsilcisi atayacak ve o kişi sizi yönlendirecek. Aslıda pek bir şey yapmanıza gerek yok çünkü tüm süreci müşteri temsilcisi halledip size işlemlerin tamamlandığına dair bir e-posta gönderiyor.

25k$ lık ücretsiz kredinizin tanımlandığına dair bir e-posta alıyorsunuz ayrıca, Stripe panelinizde de bu kredinin aktif olduğuna dair bir bildirim çıkıyor. Bundan sonra yaptığınız tüm tahsilatlar 25k$ dolana dek komisyonsuz olacak.

Kimler Katılabilir?

Bu ücretsiz kredilerden, startup projeleri, dijital ürün veya hizmet satıcıları, dijital ajanslar, yazılımcılar ve hatta programa uygun görülen tüm web sitesi sahipleri katılabilir.

Onay alabilmek için yukarıda bahsettiğimiz detaylara dikkat etmeniz ve özelliklede projenizi, AWS başvuru sırasında doğru ifade etmeniz gerekiyor. Bunların dışında çok özel bir uygulamaya gerek yok.

Bu değerli indirim ve hizmetlerden faydalanmanız dileğiyle.

Bol şanslar dileriz.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.