1. Anasayfa
 2. Registered Agent
 3. Incfile ile Amerika’da Şirket Kurmak
0

Incfile ile Amerika’da Şirket Kurmak

Incfile ile Amerika'da Şirket Kurmak

Incfile, Amerika’ da bir LLC şirket kurmak için en güvenilir Registered Agent şirketlerinin başında geliyor.

Incfile, 2004 yılından beri yaklaşık 500.000 adet şirket kurulumu yapan çok büyük ve güvenilir bir Registered Agent şirketidir. Dünyanın farklı bölgelerinden 17.000 yorumla 5 üzerinden 4.6 yıldız alan başarılı bir şirket.

Gereksinimler ve Bilinmesi Gerekenler

 • Incfile, şirket kurulumu için (ABD dışı kurulum yapacaklar) size ücretsiz bir sanal adres hizmeti vermez. Bunun yerine aylık 29$’ a bir paket ekleyebilirsiniz. Fakat bu aşamada adresin noter huzurunda online olarak tasdiklenmesi gerekir. Bu işlem için noterin sorularına video konferans sistemi ile ingilizce olarak yanıt verebilmeniz gerekir.
 • Adres doğrulama için pasaport gerekmektedir.
 • Yukarıdaki maddeler dışında çok özle bir gereksinim bulunmuyor. Fakat kurulum adımlarında şunları yazmanız gerekmektedir; Ad, soyad, ikamet adresiniz (TR veya nerede bulunuyorsanız) telefon numaranız, şirkete vereceğiniz isim, şirketin türü, şirket hakkında kısa bilgi
 • Incfile için ilk yıl Registered Agent hizmet bedeli ödemenize gerek yoktur fakat takip eden her yıl için 119$ ödeme yapmanız gerekiyor.

Incfile ile Amerika’ da Şirket Kurma Maliyeti

Incfile’ da LLC kurulumu için 3 adet paket bulunuyor. Bu paketler farklı özelliklere sahip. En düşük silver paket fiyatı 50$ + Eyalet ücreti. Bu paket içeriğinde hiç bir ekstra yok o yüzden tavsiye edilmiyor. Gold paket bu konuda daha avantajlı 199$ + Eyalet ücreti. Paket içeriğinde EIN hizmeti de bulunuyor. Platinium paket 349$ + Eyalet ücreti. Bu pakette ekstra hızlandırma, iş sözleşmesi şablonları ve domain + hosting bulunuyor. Bir girişim için çok ihtiyaç duyulan unsurlar değil bu yüzden Gold Paket en iyi seçim olacaktır.  Aşağıdaki maliyetler Gold pakete göre oluşturuldu.

Kurulum İçin Tek Seferlik Maliyetler

 1. Gold Paket : 199$
 2. Eyalet dosyalama ücreti : 50$
 3. Sanal adres : 29$
 4. Sanal telefon numarası : 3$ (Zadarma üzerinden alabilirsiniz)

Kurulum Sonrası Aylık – Yıllık Maliyetler

 1. Sanal adres : 29$ /Ay
 2. Sanal telefon numarası : 3$ /Ay (Zadarma üzerinden alabilirsiniz)
 3. Registered Agent yıllık hizmet bedeli 119$ / Yıl

New Mexico en uygun maliyetli eyaletlerden biridir. Aynı şartlarda LLC Delaware’ de oluşturulsaydı yıllık 300$ franchise vergisi maliyetlere eklemek gerekiyordu. Bu yüzden yıllık vergisi az olan eyalet seçmek daha mantıklıdır.

Incfile ile Amerika’ da LLC Şirket Kurulum Adımları

Yukarıdaki açıklamaları okuyup yıllık ve aylık masrafları göz önünde bulundurduktan sonra Incfile ile Amerika’ da LLC şirket kurmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • İlk olarak Incfile.com web sitesine giriş yapıp anasayfada ki “Start My Business” butonunu tıklayın

 • Açılan sayfada şirket tipini LLC olarak seçip hemen yandaki eyalet kısmından şirketi kuracağınız eyaleti belirlemek için seçiminizi yapın.

Bu örnekte LLC kurulumunu New Mexico eyaleti için seçtim. New Mexico, düşük kurulum ücreti ve yıllık masrafı olmayan bir eyalettir.

 • Incfile’ da LLC kurulumu için 199$ lık Gold paketi seçin ve işlemlere devam edin

Incfile ile Amerika' da LLC Şirket Kurulum Adımları

 • Bu adımda kendi adınızı, soyadınızı e-posta adresinizi ve telefonunuzu ilgili alanlara girin

Incfile ile Amerika' da LLC Şirket Kurulum Adımları

 • New Mexico için LLC kurulum süresi Incfile’ da 3 hafta olarak görünüyor. (Daha kısa sürebiliyor) Eğer bu süreyi 2 iş gününe indirmek için 50$ ödeyebilirsiniz. Eğer aceleniz yoksa standart 3weeks olarak devam edebilirsiniz.

Incfile ile Amerika' da LLC Şirket Kurulum Adımları

 • Company information önemli bir kısım. Burada şirketinizin adını seçmeniz gerekiyor. Öncelikle New Mexico’da Şirket Kurmak ve Maliyetleri sayfasından şirket ismi seçme bölümünü inceleenizde fayda var. LLC name yazan kısma şirket adını, hemen yandaki kısma uzantısını, Business Type kısmına sektörünüzü, Members kısmına ortak sayısını (ortaksız ise 1 seçin) Business purpose kısmına ise şirketiniz hakkında kısa bir açıklama (ingilizce olarak) girin.

Incfile ile Amerika' da LLC Şirket Kurulum Adımları

 • Bu kısımda eğer adres hizmetini incfile üzerinden kiralamak istiyorsanız (yukarıda açıklamasını yapmıştık) adres hizmeti almak için seçim yapmanız gerekiyor. Görüldüğü üzre bu aşamada size bir adres tahsis ediliyor. Seçimi yapıp next e tıklayarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Incfile ile Amerika' da LLC Şirket Kurulum Adımları

 • Member kısmında adınızı ve tahsis edilen adresinizi işaretleyin. Company kısmında da aynı şekilde incfile üzerinden 29$ karşılığında size tahsis edilen adresi seçin. Ardından next’ e tıklayın.

 • Bir sonraki aşamada ek hizmet isteyip istemediğiniz hakkında seçim yapmanız istenir (hosting, domain ve ekstra bir kaç gereksiz hizmet) bunları kabul etmeden devam edin ve önemli kısım olan EIN bölümünde SSN yok (ABD vatandaşı değilim) seçtikten sonra diğer aşamaya next e tıklayarak geçebilirsiniz.

 • Aldığınız hizmetin bir özet dökümü sunuluyor. Toplamda 228 dolar ödenmesi gerekn bir pakiye görünecektir. İsterseniz 25 dolar karşılığında kurulum evraklarınızı Fedex ile size kargoluyorlar eğer elektronik olarak teslim almak istiyorsanız herhangi bir ekstra ücret ödemiyorsunuz. Seçiminizi yapıp devam edin.

 • Bu aşamada sizden bir uzman ile ücretsiz danışmanlık görüşmesi talep edip etmediğiniz soruluyor eğer dil sorununuz yoksa bir zaman bilgisi planlayıp toplantı planlayabilirsiniz.
 • Bu adımda işletme lisansı isteyip istemediğinizi belirtmenizi istiyor. Hayır işeretleyip sonraki adıma geçin.

 • Bu son adımda aldığınız hizmetlerin bir dökümünü, ödeme için iletişim bilgilerinizi ve kredi kart bilgilerinizi talep eden bir sayfayla karşılaşırsınız. Bilgileri doldurup ödemeyi yaptığınızda başvurunuz tamamlanmış olacaktır.

Sonuç:

Belirtilen tarih içinde kurulum işlemleri tamamlanır. Tüm kurulum sürecini incfile üyelik ekranında hesabınızla giriş yapıp takip edebilirsiniz. Kurulum işlemi bittiğinde evraklarınızı dijital olarak panelinizden indirebilirsiniz. EIN başvurusunu şirket kurulduktan sonra başlattıkları için kurulum bittikten sonra EIN gelmesi için ekstra 3 ay civarında beklemeniz gerekmektedir. Son dönemlerde IRS yoğunluğundan dolayı EIN süresi 3 aya kadar uzayabiliyor.

Eğer bu adımları uygulayacak kadar vaktiniz veya bilginiz yoksa sizin yerinize bu işlemleri ücretsiz üstlenebiliriz. Bu işlemlerden ücret almıyoruz çünkü incfile üzerinden bizim referansımızla kurulan şirketler üzerinden bir miktar komisyon alıyoruz. Bu yüzden bize bu işlemler için ekstra ödeme yapmanıza gerek yok. Incfile’ da adres hizmeti ücretli olduğu için maliyetler artmaktadır bu sebeple daha uygun maliyetli çözümlerin olduğu makaleler sitemizde mevcut. Eğer ilgileniyorsanız iletişim formudan ulaşın destek olmaya çalışacağım.

Yazıya puan vermek ister misiniz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü