0

Incfile ile Amerika’da Şirket Kurmak

Incfile ile Amerika'da Şirket Kurmak

Incfile, Amerika’da bir LLC şirket kurmak için en güvenilir ve en uygun maliyetli Registered Agent şirketlerinin başında geliyor.

Incfile.com, 2004 yılından beri yaklaşık 500.000 adet şirket kurulumu yapan çok büyük ve güvenilir bir acentedir. Dünyanın farklı bölgelerinden 17.000 yorumla 5 üzerinden 4.6 yıldız alan başarılı bir şirket.

Gereksinimler ve Bilinmesi Gerekenler

 • Incfile için ilk yıl Registered Agent hizmet bedeli ödemenize gerek yoktur fakat takip eden her yıl için 119$ ödeme yapmanız gerekiyor.
 • Şirket kurulumu ücretsizdir. Sadece eyalete kayıt bedelini ödersiniz ve bir posta adresi için ücret ödersiniz onun dışında maliyetiniz yoktur.
 • Şirketiniz bir kaç günde kurulur ve evraklarınız teslim edilir.
 • Pasaport ve kimlik gerekmez, online olarak uzaktan kurulum yaparlar.

Incfile ile Amerika’ da Şirket Kurma Maliyeti

Incfile’ da LLC kurulumu için 3 adet paket bulunuyor. Bu paketler farklı özelliklere sahip. En düşük silver paket fiyatı 0$ + Eyalet ücreti. Bu paket ücretsizdir sadece eyalet ücretini ödersiniz okadar. Gold paket 199$ + Eyalet ücreti. Paket içeriğinde EIN hizmeti de bulunuyor. Platinium paket 349$ + Eyalet ücreti. Bu pakette ekstra hızlandırma, iş sözleşmesi şablonları ve domain + hosting bulunuyor. Bir girişim için çok ihtiyaç duyulan unsurlar değil bu yüzden uygun maliyetli olan Silver veya Gold paketlerini değerlendirebilirsiniz. Aşağıdaki maliyetler Silver pakete göre oluşturuldu.

Kurulum İçin Tek Seferlik Maliyetler

 1. Silver Paket : 0$
 2. Eyalet dosyalama ücreti : 50$ New Mexico, 40$ Kentucky eyalete göre değişir
 3. Sanal adres : 15$ (15$’a Wyoming Posta Yönlendirme için Adres Almak)
 4. Sanal telefon numarası : 3$ (Zadarma üzerinden alabilirsiniz)

Kurulum Sonrası Aylık – Yıllık Maliyetler

 1. Sanal adres : yok
 2. Sanal telefon numarası : 2$ /Ay (Zadarma üzerinden alabilirsiniz)
 3. Registered Agent yıllık hizmet bedeli 119$ / Yıl (Bunu bir sonraki yıl ödersiniz ilk yıl ücretsizdir)

New Mexico en uygun maliyetli eyaletlerden biridir. Alternatif olarak Kentucky veya Wyyoming de düşünebilirsiniz. Aynı şartlarda LLC Delaware’ de oluşturulsaydı yıllık 300$ franchise vergisi maliyetlere eklemek gerekiyordu. Bu yüzden yıllık vergisi az olan eyalet seçmek daha mantıklıdır.

Incfile ile Amerika’ da LLC Şirket Kurulum Adımları

Yukarıdaki açıklamaları okuyup yıllık ve aylık masrafları göz önünde bulundurduktan sonra Incfile ile Amerika’ da LLC şirket kurmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikle bir posta adresi almalısınız. Bunun için 15$’a Wyoming Posta Yönlendirme için Adres Almak yazısındaki adımları uygulayıp öncelikle adresinizi aktif etmelisiniz. Adres aktif olduktan sonra IncFile ile şirket kurulumuna geçebilirsiniz.

 • Adres işini hallettikten sonra Incfile.com web sitesine giriş yapıp anasayfada ki “Start My Business” butonunu tıklayın

incfile ile amerika da sirket kurmak Incfile ile Amerika'da Şirket Kurmak

 • Açılan sayfada şirket tipini LLC olarak seçip hemen yandaki eyalet kısmından şirketi kuracağınız eyaleti belirlemek için seçiminizi yapın.

Bu örnekte LLC kurulumunu New Mexico eyaleti için seçtim. New Mexico, düşük kurulum ücreti ve yıllık masrafı olmayan bir eyalettir.

incfile ile amerika da sirket kurmak 2 Incfile ile Amerika'da Şirket Kurmak

 • Incfile’ da LLC kurulumu için 199$ lık Gold paketi seçin ve işlemlere devam edin (İsterseniz ek hizmet almayıp silver paket te seçebilirsiniz)

Incfile ile Amerika' da LLC Şirket Kurulum Adımları

 • Bu adımda kendi adınızı, soyadınızı e-posta adresinizi ve telefonunuzu ilgili alanlara girin

Incfile ile Amerika' da LLC Şirket Kurulum Adımları

 • New Mexico için LLC kurulum süresi Incfile’ da 3 hafta olarak görünüyor. (Daha kısa sürer) Eğer bu süreyi 2 iş gününe indirmek için 50$ ödeyebilirsiniz. Eğer aceleniz yoksa standart 3weeks olarak devam edebilirsiniz ama o kadar sürmüyor bilginiz olsun sadece hızlandırmayı satmak için bir satış taktiği diyebiliriz.

Incfile ile Amerika' da LLC Şirket Kurulum Adımları

 • Company information önemli bir kısım. Burada şirketinizin adını seçmeniz gerekiyor. Öncelikle şirket ismi seçme yazsınızı incelemenizde fayda var. LLC name yazan kısma şirket adını, hemen yandaki kısma uzantısını, Business Type kısmına sektörünüzü, Members kısmına ortak sayısını (ortaksız ise 1 seçin) Business purpose kısmına ise şirketiniz hakkında kısa bir açıklama (ingilizce olarak) girin.

Incfile ile Amerika' da LLC Şirket Kurulum Adımları

 

 • Member kısmında adınızı ve ABD posta adresinizi girin. Ardından next’ e tıklayın.

incfile ile amerika da sirket kurmak 8 Incfile ile Amerika'da Şirket Kurmak

 • Bir sonraki aşamada ek hizmet isteyip istemediğiniz hakkında seçim yapmanız istenir (hosting, domain ve ekstra bir kaç gereksiz hizmet) bunları kabul etmeden devam edin ve önemli kısım olan EIN bölümünde SSN yok (ABD vatandaşı değilim) seçtikten sonra diğer aşamaya next e tıklayarak geçebilirsiniz.

incfile ile amerika da sirket kurmak 9 Incfile ile Amerika'da Şirket Kurmak

 • Aldığınız hizmetin bir özet dökümü sunuluyor. Toplamda 228 dolar ödenmesi gerekn bir pakiye görünecektir. İsterseniz 25 dolar karşılığında kurulum evraklarınızı Fedex ile size kargoluyorlar eğer elektronik olarak teslim almak istiyorsanız herhangi bir ekstra ücret ödemiyorsunuz. Seçiminizi yapıp devam edin.

incfile ile amerika da sirket kurmak 10 Incfile ile Amerika'da Şirket Kurmak

 • Bu aşamada sizden bir uzman ile ücretsiz danışmanlık görüşmesi talep edip etmediğiniz soruluyor eğer dil sorununuz yoksa bir zaman bilgisi planlayıp toplantı planlayabilirsiniz.
 • Bu adımda işletme lisansı isteyip istemediğinizi belirtmenizi istiyor. Hayır işeretleyip sonraki adıma geçin.

incfile ile amerika da sirket kurmak 11 Incfile ile Amerika'da Şirket Kurmak

 • Bu son adımda aldığınız hizmetlerin bir dökümünü, ödeme için iletişim bilgilerinizi ve kredi kart bilgilerinizi talep eden bir sayfayla karşılaşırsınız. Bilgileri doldurup ödemeyi yaptığınızda başvurunuz tamamlanmış olacaktır.

incfile ile amerika da sirket kurmak 12 Incfile ile Amerika'da Şirket Kurmak

Sonuç:

Belirtilen tarih içinde kurulum işlemleri tamamlanır. Tüm kurulum sürecini incfile üyelik ekranında hesabınızla giriş yapıp takip edebilirsiniz. Kurulum işlemi bittiğinde evraklarınızı dijital olarak panelinizden indirebilirsiniz. EIN başvurusunu şirket kurulduktan sonra başlattıkları için kurulum bittikten sonra EIN gelmesi için ekstra 1 ay civarında beklemeniz gerekmektedir.

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Trustpilot Yorumlarımız

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü

80$ + Diğer Ücretler

Danışmanlık Hizmetimiz başladı. 

Amerika'da şirket kurulumlarında bizden danışmanlık alabilirsiniz.