0

Incfile Müşteri Paneli

incfile sirket kurma panel Incfile Müşteri Paneli

Incfile.com ile sadece eyalet dosyalama masraflarını ödeyerek ücretsiz olarak LLC şirketinizi kurabiliyorsunuz. Bu makalede Incfile ile şirketinizi kurduktan sonra müşteri panelinde sizleri nelerin beklediğine değineceğiz. Fakat öncesinde incfile ile ilgili bir kaç önemli bilgiyi özetleyelim.

Bilindiği gibi Incfile, LLC şirket kurulumunu ücretsiz yapıyor ve bunu yanında ilk yıl registered agent bedeli almıyor. Incfile ile Amerika’nın herhangi bir eyaletinde şirket kurduğunuzda tam bir yıl registered agent hizmetini ücretsiz alırsınız. Sonraki yıllarda ise bu bedel 119$ dır.

Gerek destek hizmeti, gerek hızlı işlem yapma, gerekse ilk yıl ücretsiz hizmetleri Incfile acentesini diğer rakiplerden oldukça ayrı tutan özelliklerinden bazıları.

Bir LLC kurulumu Incfile ile bir kaç gün içinde sonuçlanıyor ek hızlandırma bedeli ödeyerek (50$) LLC nizi aynı gün içinde kuruyorlar. Incfile ile ilgili derinlemesine incelememize buradan, Incfile ile adım adım LLC şirket kurma makalesine de bu linkten ulaşabilirsiniz.

Incfile İle LLC Şirket Kurduktan Sonra Süreç Nasıl İşler?

Incfile ile Amerika’da Şirket Kurulumuna başvurduktan sonra siparişiniz alınır ve hemen işleme koyulur. Ödemeyi yaptıktan sonra Incfile size, kullanıcı adı ve parolanızla erişebileceğiniz bir müşteri paneli verir. Müşteri panelinize oturum açtıktan sonra şirket kurulum sürecini bu panelden takip edebilirsiniz.

Kurulum başvurusu yapıp panele oturum açtığınızda My Company altında şirket başvurunuzun statüsünü görebilirsiniz. İlk kurulum başvurusu sonrası statüsü Pending olarak görünür yani beklemede statüsündedir.

 

incfile panel Incfile Müşteri Paneli

Bu aşamada hiç bir şey yapmanıza gerek bulunmuyor. Incfile başvuru aşamasında sizden aldığı bilgiler doğrultusunda eyalete LLC oluşum başvurusu yapacak ve eyaletten gelen sonucu panele yansıtacaktır.

Bir kaç gün içinde status kısmının aşağıdaki gibi değiştiğini göreceksiniz. Bu aşamada status kısmı Active / Good standing olarak değişir. Bu statü artık şirketin kurulduğu anlamına geliyor.

incfile sirket kuruldu panel Incfile Müşteri Paneli

View Company butonuna tıkladığınızda şirketiniz ile ilgili detayları görebilirsiniz.

incfile kentucky sirket kurulmus panel 1 Incfile Müşteri Paneli

Kurulum bittikten sonra şirket kurulum evraklarınızı panel üzerinden indirebilirsiniz. Herhangi bir belge veya sözleşme imzalamanıza gerek bulunmuyor. Eğer isterseniz bir adet Operating Agreement hazırlayıp elinizin altında tutabilirsiniz. operating agreement’ı eyalete veya Incfile paneline göndermeniz gerekmiyor. Operating Agreement hazırlama ve ne işe yaradığı ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Incfile Panelinden Şirket kurulum Belgelerini İndirin

Şirketiniz kurulduktan sonra panelden formasyon belgelerinizi indirebilirsiniz. Bu belgelere “Company documents” altından Completed documents menüsünden ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki ekran görüntüsünden de anlayacağınız gibi, bu kısımda iki adet doküman bulunur. Bunlardan biri (Filed Articles) şirket kurulum formasyon belgelerini içerir. Diğer ise statement of organizer belgesini içerir bu, sizin kayıtlı acentenizin bilgilerini ve şirketin sizin adınıza organize edildiği bilgisini barından imzalı bir evraktır. Bu belgeleri indirip bir yerde saklayınız.

 

incfile panel kurulum formasyon belgeleri Incfile Müşteri Paneli

Paneli incelemeye devam ederseniz sol kısımda bir çok menüye ulaşacaksınız. Vergilendirme detayları, registered agent değiştirme, business license, iyi durum belgesi almak gibi bir çok ek hizmet bulunuyor. Bu ek hizmetleri ihtiyaçlarınız doğrultusunda satın alıp sahip olabiliyorsunuz.

Incfile ile şirket kurmak kolay mı?

Incfile ile şirket kurmak oldukça kolaydır. Yaklaşık 5 dk içinde başvuru formunu doldurup kaydınızı oluşturuyorsunuz. Ardından ödemeyi yaparak şirketinizin kurulmasını bekliyorsunuz. Eğer kurulum aşamasında EIN hizmeti eklentisi aldıysanız şirket kurulumunu müteakiben size SS4 formunuzu imzalamanız için gönderiyorlar ve sizin adınıza başvurunuzu yapıyorlar. Eğer EIN hizmeti almadıysanız bizden talep edebilir veya kendiniz de bir EIN başvurusu yapabilirsiniz. EIN başvurunuzu kendiniz yaparsanız buna herhangi bir bedel ödemezsiniz. EIN önemlidir çünkü EIN olmadan banka hesabı açamaz, stripe hesabı onaylatamaz ve  Amazon’da LLC şirketiniz üzerine bir mağaza açamazsınız.

Sizde Incfile ile sadece eyalet dosyalama bedelini ödeyerek bir LLC şirket oluşturmak istiyorsanız Incfile.com‘a girip hemen şirketinizi kurmaya başlayabilirsiniz. Incfile ile adım adım şirket nasıl kurulur öğrenmek için Amerika’da 55$’a Incfile İle Şirket Kurmak makalemizden faydalanabilirsiniz.

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Trustpilot Yorumlarımız

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü

LLC KURULUMU

Online İşinizi Hemen Kurun!

Amerika'da LLC Şirket Kurulum Danışmanlığı Alın